قطعات خودرو

فروش ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو به قیمت حاشیه بازار مجوزی ندارد

فروش ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو

 

احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت: هیچ نهادی مجوزی برای فروش ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو نزدیک به قیمت حاشیه بازار صادر نکرده است.

 

به گزارش مشرق احسان خاندوزی در پاسخ به این سوال که کدام  نهاد مسئول صدور مجوز برای فروش 120 هزار خودرو به قیمت حاشیه بازار است؟ گفت: تا به امروز هیچ نهادی مجوزی برای این اقدام نداده است.

 

وی در خصوص انتشار مصوبه‌ای با امضای مسولان وزارت سمت تصریح کرد: در سطح عالی وزارتخانه‌ها، دولت و نهادهای دیگری که دخیل در امر قیمت گذاری خودرو هستند مانند شورای رقابت و … هیچ مجوزی در این خصوص صادر نشده است.

 

احسان خاندوزی گفت: تدبیر اصلی وزارت صمت در حوزه سیاست‌های خودرو حرکت کردن به سمت اصلاح ساختارهایی است که قیمت خودرو متأثر از آن ایجاد می‌شود. البته این موارد هم در چارچوب قوانین موجود است.

 

 

او همچنین  تمرکز بیشتر بر مواردی همچون  توسعه کیفیت، اصلاح فناوری‌های محصولات خودرویی، اصلاح بازار و تمرکز ویژه بر افزایش ظرفیت تولید در داخل و افزایش واردات خودرو را در به تعادل رسیدن بازار موثر دانست.

 

 

او همچنین بیان کرد: مساله کنترل قیمت خودرو و کنترل عواملی که موجب نارضایتی عمومی مردم خواهد شد به شکل ویژه و بدون رودربایستی با خودروسازان و قطعه سازان در دستور کار وزارت صمت و دولت قرار دارد.

 

انحلال سامانه یکپارچه عرضه خودرو دستور کار دولت نیست

 

سخنگوی اقتصادی دولت درخصوص بدعهدی خودروسازان بیان کرد: خودروسازان بر اساس توان تولیدی خود محصولات را در سامانه عرضه کردند و نزدیک به ۲ میلیون در این مراحل ثبت نام کردند.

 

وی اضافه کرد: حتماً پاسخ به این تقاضا با میزان تولیدی که خودروسازان دارند نیازمند این است که در هر مرحله با مقدار خودرویی که تولیدش خاتمه پیدا می‌کنند، عرضه صورت گیرد.

 

خاندوزی درباره شایعات پیرامون انحلال سامانه یکپارچه عرضه خودرو بیان کرد: انحلال سامانه یکپارچه عرضه خودرو علیرغم شایعاتی مطرح شده در دستور کار دولت نیست و تغییر در سامانه یکپارچه را کاملاً رد می‌کنیم.

 

وزیر اقتصاد تاکید کرد: اساساً تا زمانی که استفاده از خودرو به عنوان کالای سرمایه برای برخی از اقشار مطرح است و تقاضای مازاد غیر واقعی خودرو در بازار را القا می‌کند دولت اصرار دارد همچنان از سامانه یکپارچه استفاده کند و برنامه‌ای هم برای انحلال سامانه در وزارت سمت وجود ندارد.

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است