اخبار

تشکیل کار گروه نظارت بر بازار

وزیر کشور اعلام کرد: با پیش بینی و تشکیل کار گروهی متشکل از وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صمت و سازمان تعزیرات و اصناف از این پس وظیفه نظارت بر بازار به عهده این کار گروه خواهد بود.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از مشرق، وحیدی عصر شنبه در پایان جلسه کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار گفت: در این نشست سیستم قیمت‌گذاری، نظارت بر قیمت‌ها، نحوه باز دارندگی متخلفان، نظارت بر اقلام و هماهنگی‌های بیشتر در سطوح ملی و استانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه کارگروهی مشابه کارگروه مشترک تنظیم بازار در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها نیز با مسئولیت استانداران و فرمانداران تشکیل می شود، افزود: با فعال شدن چنین کارگروهی در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها دست واسطه‌های غیرضرور و دلال‌هایی که در افزایش قیمت ها دخیل هستند حذف و قیمت‌ها نیز تثبیت خواهد شد.

وحیدی درباره ضمانت اجرای تصمیمات جلسات کارگروه مشترک تنظیم بازار گفت: مقرر شد ساز و کاری قوی برای اجرای این تصمیم طراحی شود که با امکان بهتر از طریق نظارت بر گلوگاه‌هایی که ایجاد اشکال می‌کنند، تعداد کالاهای بیشتری از مرجع قیمت‌گذاری مورد توجه و کنترل قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: این تصمیمات و مباحث فرایندی است که انتظار می رود نتایج دلخواه در جهت آرامش و امنیت مردم از آن حاصل شود

تبلیغات
HIC HIC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا