رشد ۷۲ درصدی تولید خودروسازان خصوصی

به گزارش قطعات خودرو به نقل از بازار، عبدالله توکلی لاهیجانی، با اعلام این خبر اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری همچنین ۵۴۵ هزار دستگاه خودروی سواری تولید شده است و ما ‌شاهد به ثمر نشستن برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و همچنین تنظیم بازار خودرو هستیم.

 

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان داشت:‌ در مدت یاد شده ۷۶ هزاردستگاه خودروی وانت در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از ۴۶ درصد رشد برخوردار بوده است.

 

توکلی لاهیجانی بیان داشت: علاوه بر این، در نیمه اول امسال حدود ۲هزار دستگاه خودروی ون تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

 

مدیرکل صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید حدود ۱۹ هزار دستگاه انواع خودروی سنگین (کامیون، کامیونت و کشنده) و رشد ۴۴ درصد تولید در این حوزه، از دیگر آمار قابل ذکر است.

 

وی افزود: علاوه بر این در نیمه نخست امسال حدود ۱۳۹هزار دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شد که در مقایسه با تولید ۸۱ هزار دستگاه در مدت مشابه پارسال، حدود ۷۲ درصد رشد تولید را نشان می‌دهد.

 

توکلی لاهیجانی بیان داشت: در این مدت سهم بخش خصوصی از تولید خودرو در کشور ۲۲ ‌درصد بوده است.

 

مدیرکل صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در حوزه توسعه فناوری‌های جدید در صنعت خودرو نیز برنامه های جامعی در وزارت صمت تدوین شده است که امیدواریم ثمرات آن را در آینده نزدیک در جامعه شاهد باشیم.

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است