قطعات خودرو

مشارکت معاونت علمی با ایران‌خودرو و قطعه‌سازان برای ایجاد دفتر طراحی خودروی برقی

به گزارش قطعات خودرو به نقل از روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، میثم فرج‌الهی، رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی در خصوص این توافق‌نامه اظهار کرد: هدف توافق‌نامه مذکور این است که در حال حاضر با کمک ایران خودرو و در آینده با کمک خودروسازان و قطعه‌سازان، یک پلتفرم بومی خودروی الکتریکی طراحی کنیم. این پلتفرم ماژولار بوده و می‌تواند برای خودروی تمام الکتریکی و همچنین خودروی هیبریدی مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

وی خاطرنشان کرد: در حال‌حاضر برای طراحی پلتفرم بومی با ایران خودرو توافق کردیم که فعلا دفتر طراحی خودروی برقی را راه‌اندازی کنیم. همچنین در خصوص محل این دفتر توافقی به عمل آمده  و قرار بر تجهیز محل با حمایت معاونت علمی است و نیز در نظر داریم از نخبگان کشور و شرکت‌های دانش‌بنیان برای طراحی پلتفرم بومی استفاده حداکثری شود.

 

 

رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی ادامه داد: این یک پروژه چند میلیون دلاری برای رسیدن به یک پروتوتایپ خودروی پلتفرم داخلی است، سپس این پلتفرم در اختیار خودروسازان قرار خواهد گرفت تا بتوانند در تولید خودروی برقی از آن استفاده کنند.

 

 

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، فرج‌اللهی در خصوص مشارکت سایر واحدهای بخش‌ خصوصی گفت: در تلاشیم در آینده از مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند، قطعه‌سازان و خودروسازان بخش خصوصی نیز به نحو احسن استفاده کنیم.

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است