کیا خودروی الکتریکی «ارزان‌تر» تولید می‌کند

به گزارش قطعات خودرو به نقل از دنیای اقتصاد : کیا می‌خواهد برای تشویق مردم به خرید خودروهای الکتریکی، محصولات ارزان‌تری به بازار عرضه کند.

 

این خودروساز کره‌ای هفته گذشته در مراسمی در شهر سئول، سه مدل جدید الکتریکی نمایش داد که قیمتشان بین ۳۰ تا ۵۰هزار دلار است.

 

هو سونگ سان، مدیر کیا، در این مراسم پیش‌بینی کرد که فروش ماشین‌های الکتریکی در جهان از ۹میلیون و ۷۰۰هزار دستگاه در سال ۲۰۲۳ به ۳۶میلیون دستگاه در سال ۲۰۳۰ افزایش یابد.

 

 

او گفت کیا می‌خواهد با عرضه محصولاتی که قیمتی مناسب دارند سهمش را از بازار ماشین‌های الکتریکی افزایش دهد. کیا پیش‌بینی کرده فروش محصولات الکتریکی‌اش تا سال ۲۰۳۰ به یک‌میلیون و ۶۰۰هزار دستگاه در سال برسد که حدود ۳۸درصد کل فروش کارخانه است.

 

 

به گفته مدیران کیا شاسی‌بلند EV۵ برای کارخانه اهمیت استراتژیک دارد. از محصولات جدید الکتریکی کیا تاکنون یک شاسی‌بلند بزرگ به نام EV۹ و یک کراس‌اوور اسپرت به نام EV۶ به بازار عرضه شده‌اند.
قیمت این مدل‌ها بین ۵۰هزار تا ۸۰هزار دلار است. مدل بعدی که به بازار عرضه خواهد شد شاسی‌بلند کوچک‌تری به نام EV۵ است که در چین و کره‌ جنوبی تولید می‌شود.
اسپنسر چو،‌ مدیر برنامه‌ریزی کیا، می‌گوید EV۵ برای کارخانه بسیار استراتژیک است و کمک خواهد کرد فروش محصولات الکتریکی کیا شتاب بگیرد.

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است