قطعات خودرو

اولویت‌های دولت در سال آینده از زبان سخنگو

به گزارش «قطعات خودرو»:علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عقب راندن تحریم‌ها یکی از اولویت‌های دولت است اظهار کرد: ما در سال ۹۹ فقط ۱۰ درصد درآمد ارزی داشتیم که به طور متوسط در ۱۵ سال گذشته تامین شده است که با این رقم برنامه‌های رشد و توسعه کشور عقب می‌ماند؛ بنابراین باعقب راندن تحریم‌ها دنبال تکمیل طرح‌های کشور هستیم.

وی ادامه داد: تکمیل زیرساخت‌های کشور یکی دیگر از اولویت‌های دولت است، البته طرح‌های زیرساختی ملموس نیستند، ولی برای تامین اشتغال در آینده بسیار موثر هستند. طرح‌هایی که همین اواخر افتتاح شده است موجب افزایش تعداد اشتغال در سال آینده می‌شود. سال آینده وضعیت اشتغال بهتری نسبت به امسال خواهیم داشت. آثار منفی تحریم‌ها هم در حال از بین رفتن و شوک اولیه تحریم هم پاک شده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه رسیدگی به معیشت مردم یکی دیگر از اولویت‌های دولت است اظهار کرد: ما حل مشکلات معیشتی را از طریق کنترل قیمت‌ها و کاهش تورم و افزایش قدرت خرید خانوار انجام می‌دهیم و سیاست همسان سازی حقوق‌ها را هم در سال آینده ادامه خواهیم داد. من معتقدم هر چه تحریم‌ها عقب رانده شود قیمت ارز متعادل‌تر می‌شود و نابسامانی‌ها کمتر می‌شود.

ربیعی در پایان خاطر نشان کرد: واکسن‌های پاستور، برکت و رازی در مراحل نهایی خود است و شاید واکسن پاستور هم زودتر برسد. واکسیناسیون عمومی از اوایل سال ۱۴۰۰ از برنامه‌های اصلی دولت خواهد بود.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *