قطعات خودرو

بوروکراسی حاکم بر وزارت بهداشت؛ مانع واردات ۶ میلیون دوز واکسن

مسعود خوانساری اعلام کرد: «در جلسه قبلی هیئت نمایندگان اتاق تهران (یک ماه پیش) اعلام کردم اتاق تهران تلاش می‌کند واکسن کرونا را برای واحد‌های تولیدی و به‌خصوص تزریق به کارگران وارد کند تا بتوانیم خطوط تولید کشور را حفظ کنیم که مشکلی پیش نیاید. اما مقداری به خاطر بوروکراسی حاکم بر وزارت بهداشت و مقداری هم شاید به این دلیل که برای اولین بار بود بخش خصوصی می‌خواست وارد موضوع واردات واکسن کرونا شود، دچار وقفه زمانی شدیم و متاسفانه به موقع نتوانستیم پروفروم‌های ۶ میلیون دوز واکسن را گشایش اعتبار کنیم.»

رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: «۳ بار پروفورم‌ها رفت و برگشت خورد و زمان را از دست دادیم و واکسن کرونا هم کالا‌هایی است که در انبار نمی‌ماند و بلافاصله با تقاضا‌های دیگری که در جهان وجود دارد فروش رفت و ما ۶ میلیون دوزی را که اعلام شد از دست دادیم و نتوانستیم از این فرصت استفاده کنیم. البته خوشبختانه ۳ شرکتی که دنبال این موضوع بودند خبر دادند که منابع جدیدی را پیدا کرده‌اند و ما امیدواریم در هفته‌های بعد ان‌شاالله این واکسن‌ها را داشته باشیم.»

خوانساری گفت: «هماهنگی‌های خوبی با وزارت بهداشت وجود دارد و ریاست جمهوری هم پیگیری‌های جدی کردند که جای تشکر دارد؛ تقریبا هماهنگی‌های لازم در حال حاضر صورت گرفته است. امیدواریم که بتوانیم سریع‌تر واکسن وارد کنیم.»

منبع: همشهری‌آنلاین

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *