اخبار
موضوعات داغ

بی تدبیری وزارت صمت در برابر یک شروع خوب مردمی

قطعات خودرو: کانون تحول و ارتقا فهرست کاندیداهای خود را اعلام می کند

کانون تحول و ارتقا که به همت جمعی از بزرگان و نخبگان صنف در سال گذشته ایجاد شد. توانست با طراحی یک سیستم شبه حزبی و ساختار مدارانه از همه رسته های صنف دعوت کرده و مشکلات و مطالبه صنف را احصا و تعریف کند. درباره آن ها سخن بگوید و مناظرات و جلسات هم اندیشی برگزار کند.
در کانون تحول و ارتقا در صنف 20 نفر از کاندیداهای عضویت در هئیت مدیره اتحادیه و 3 نفر از نامزدهای بارزسی حضور یافتند. علاوه برکاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات هیئت مدیره ، برگزیدگانی از تمامی رسته های صنفی انتخاب و برای حضور در کانون دعوت شدند هسته مرکزی کانون بعد از برگزاری چندین جلسه مجازی برای رسته های مختلف بطور جداگانه و هم‌چنین دو جلسه همزمان با تمامی رسته ها ، با اندیشه و شناخت بیشتر ، روز چهارشنبه ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰ ضمن دعوت از سر گروه رسته ها و تنی چند از معتمدین صنف جلسه ای با نامزدهای انتخاباتی برگزار و کاندیداها از نزدیک به سوالات حاضرین از رسته های مختلف پاسخ دادند .
در این جلسه کاندیداهای حاضر درباره دلایل و انگیزه حضورشان و سوابق کاری خود توضیح داده و درباره برنامه های کانون سخن گفتند.
در انتهای جلسه مقرر شد اعضای کانون تحول و ارتقا، نمایندگان رسته های مختلف صنف و کاندیداهای عضو کانون آرا خود را در خصوص فهرست نهایی منتخبین کانون به صورت کتبی اعلام کنند. آرای رای دهندگان جمع بندی و فهرست منتخب رسما اعلام شود.
آنچه مسلم است فهرست نهایی کانون که برآمده از نظر سنجی یاد شده خواهد بود، اطلاع رسانی عمومی خواهد شد و منتخبین به عنوان نمایندگان کانون تبلیغات خود را به صورت جمعی آغاز خواهند کرد. بقیه اعضای کانون نیز با تمام توان از منتخبین حمایت خواهند کرد.
اما همزمان با این جلسه و به صورت کاملا پیش بینی نشده ای سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان و دبیر هیئت عالی نظارت نامه ای مبنی بر لغو انتخابات تمامی اتحادیه ها در سراسر کشور تا پایان شهریور سال جاری منتشر کرد
این نامه روز بعد یعنی 20 خرداد ماه رسانه ای شد. این دستورالعمل به استناد مصوبه شورای ملی مدیریت کرونا که در مورخه 8 خرداد صورت گرفته صادر شده است. اما مشخص نیست چرا با 11 روز تاخیر و در حالی که براساس برنامه از پیش اعلام شده اتحادیه های متعددی خود را برای برگزاری انتخابات آماده کرده بودند، اعلام شده است. برخی گمانه زنی ها موضوع را به انتخابات ریاست جمهوری و لابی ها صورت گرفته مربوط می دانند اما وزارت صمت تاکنون نسبت به این احتمالات واکنش نشان نداده است.
گفتنی است در نتیجه صدور این دستور ، کانون تحول ناچار شد ضمن لغو برنامه های خود اطلاعیه ای زیر را صادر کند:
قابل توجه شورای مرکزی و کاندیداهای گرامی
ضمن سپاس از تمامی شما بزرگواران که با حضور با شکوهتان در جلسه‌ 19 خرداد در مسجد سراج الملک، باعث افتخار و سربلندی بیشتر صنف گردید
به‌ استحضارتان می‌رسانیم : با توجه به اطلاعیه صادره از سوی هئیت عالی نظارت مبنی بر تعویق انتخابات هیئت مدیره اتحادیه ها لطفا، برگه‌های دریافتی، جهت انتخاب لیست کانون‌تحول را ، توزیع نفرمائید و نزد خودتان نگهدارید تا در اولین فرصت، تصمیم مقتضی، توسط کانون اتخاذ گردد
ضمنا جلسه روز شنبه 22خرداد در مسجد سراج برگزار نخواهد شد. اطلاعات بعدی به استحضارتان خواهد رسید

HIC HIC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا