قطعات خودرو

تصادف مرگبار؛ بلای جان سهام تسلا

طی روزهای اخیر یک خودروی نیمه خودران تسلا دچار سانحه شده و دو نفر جان خود را از دست دادند. همین امر سهام تسلا را به میزان زیادی منفی کرد.

به گزارش رویترز، در ساعات پایانی شنبه‌ای که گذشت یک خودروی نیمه خودران تسلا که در حال حرکت در یکی از جاده‌های منطقه هیوستون تگزاس آمریکا بود و کسی در جایگاه راننده آن حضور نداشت و به صورت خودکار در حال حرکت بود، نتوانست با پیچ جاده به شکل درستی تغییر مسیر داده و دچار انحراف شد، با یک درخت برخورد کرد، آتش گرفت و دو نفر جان خود را از دست دادند.

انتشار خبر این تصادف باعث شد تا دوباره توجهات معطوف عملکرد نرم افزارهای مربوط به حرکت بدون راننده خودروهای تسلا شود و سهام این شرکت فقط به خاطر همین تصادف 3.4 درصد منفی شود.

در حالی که ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، مدعی شده که بررسی‌های شرکت نشان می‌دهد سامانه هدایت خودکار این خودرو خاموش بوده، پلیس امروز خواستار ارائه اطلاعات کامل در این زمینه شده است.

مقامات هیوستون می‌گویند: شواهد نشان می‌دهد در زمان وقوع حادثه هیچ کسی پشت فرمان خودرو نبوده است. این تصادف بیست و هشتمین تصادف مربوط به مدل اس خودران تسلا است که به واسطه آنها در سازمان امنیت بزرگراه‌های آمریکا پرونده تشکیل شده است.

هم اکنون هیات ملی امنیت حمل و نقل آمریکا در حال بررسی این موضوع است. در این حادثه دو قربانی یکی سمت شاگرد و دیگری در صندلی عقب خودرو حضور داشته‌اند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *