اخبارگزارش‌های ویژه

حمایت از برندهای نوپا به‌جای واردات جنس

قطعات خودرو: میثم قاسم‌زاده - پخش‌كننده لوازم موتوري - گفت: حمایت از برندهای نوپا، خیلی بهتر از وارد کردن جنس از کشورهای ديگر است.

میثم قاسم‌زاده که در کار پخش لوازم موتوری و جلوبندی خودرو است، در گفت‌وگو با خبرنگار قطعات خودرو، اظهار کرد: ما حدود ۱۲ سال است که کار می‌کنیم. به نظرم، اگر از برندهای نوپا حمایت شود، بهتر از این است که از کشورهایی مانند چین جنس وارد کنیم. در شرایطی که جنس‌های درجه پنج و شش آن‌ها به ایران وارد می‌شود.

او با بیان این‌که به ما هم پیشنهاد شد که جنس‌های خود را در بسته‌بندی‌های دیگری به فروش برسانیم، اما قبول نکردیم، گفت: اکنون خیلی‌ها جنس‌ها را به اسم برندهایی که در ایران وجود ندارند از کشورهای مختلف می‌فروشند.

وی اظهار کرد: متاسفانه به مردم آگاهی نمی‌دهند که اگر اکنون جلوی واردات گرفته شده است، جنسی که به اسم آلمانی یا کشورهای دیگر به فروش می‌رسد، تقلبی است.  برندهای مطرح باید بررسی شوند و گفته شود که جنسی که آن‌ها می‌دهند، مورد تایید است.

قاسم‌زاده همچنین توضیح داد: برندهای رسمی معمولاً خود را خراب نمی‌کنند و اگر واردات داشته باشند، قانونی کار خود را انجام می‌دهد. ولی برخی افراد جنس‌های زیرزمینی را به اسم ترک می‌فروشند.

او درباره کار خودش نیز گفت: شرکت ما پخش‌کننده لوازم موتوری و جلوبندی است. ما با کارخانه‌های داخلی دارای استاندارد کار می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که ایا کارخانه‌های داخلی می‌توانند نیاز بازار را تامین کنند؟ اظهار کرد: تا حدی می‌توانند. اما آن‌ها اکنون در زمینه مواد اولیه، بخصوص پتروشیمی و آهن‌آلات به مشکل خورده‌اند و قیمت‌ها هر روز تغییر می‌کند.

این پخش‌کننده لوازم موتوری افزود: چرا پتروشیمی که در کشور خودمان تولید می‌شود، باید هر روز افزایش قیمت داشته باشد؟ این شرایط بر مصرف‌کننده نهایی فشار می‌آورد.

HIC HIC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا