اخبارگزارش‌های ویژه

مدیر سابق یک کارگاه تراشکاری: نتوانستیم ماشین‌آلات را به‌روز کنیم

قطعات خودرو: افشین اباذری كه تا مدتي پيش، يك کارگاه تراشکاری قطعات موتوری خودرو را اداره مي‌كرد، به‌دليل مشكلات كار خود را تعطيل كرده است.

افشین اباذری که حدود ۱۳ سال کارگاه تراشکاری داشت، از حدود ۹ ماه پیش کارگاهش را جمع کرده است.

او در گفت‌وگو با خبرنگار قطعات خودرو، توضیح داد: کار ما خدمات بود و قطعات موتوری را تعمیر می‌کردیم. ماشین‌آلاتی که برای کار نیاز داشتیم خیلی گران بودند و نتوانستیم آن‌ها را بخریم.

وی ادامه داد: ماشین‌آلات کارگاه ما قدیمی بودند و نتوانستیم آن‌ها را به‌روز کنیم. در واقع، هزینه به‌روز کردن دستگاه‌ها را نداشتیم. همچنین نمی‌توانستیم وام بگیریم، چون مثلاً می‌گفتند ۱۰۰ میلیون تومان وام می‌دهند، در حالی که دستگاهی که نیاز داشتیم حدود ۳۰۰ میلیون تومان قیمت داشت.

اباذری با اشاره به این‌که دستگاه‌های تراشکاری مورد استفاده ما تولید داخل کشور بودند و در اصفهان ساخته می‌شوند، گفت: ماشین‌آلاتی که حدود ۱۵ سال قبل خریده بودم، قدیمی شدند و نتوانستم آن‌ها را عوض کنم. کارگاه ما در شهر تبریز بود. من ماشین‌آلات را فروختم و از کار لوازم یدکی بیرون آمدم.

او با بیان این‌که عضو اتحادیه لوازم یدکی خودرو است، اظهار کرد: اتحادیه کاری نمی‌توانست برای ما انجام دهد. حتی درباره بیمه که ما سوبسید دولتی داشتیم و هزینه بیمه ما کم می‌شد، نتوانست این کار را برای ما انجام دهد و ما بیمه را با تعرفه آزاد پرداخت می‌کردیم.

HIC HIC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا