قطعات خودرو

نیسان یورو 5

شركت زامياد اعلام کرد؛

آغاز شماره گذاری نیسان وانت‌های زامیاد از چند روز آینده

توليد وانت‌های زامياد با موتور جدید يورو 5 ادامه می‌يابد

شركت زامياد اعلام کرد که با توجه به صدور مجوزهای مربوطه براي شماره گذاری وانت های زامیاد از سوی سازمان حفاظت محيط زيست و شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ایران، شماره گذاری اين خودروها در روزهای آتی آغاز خواهد شد.

به گزارش معاونت ارتباطات شركت زامياد، طبق اعلام سازمان حفاظت محيط زيست، براي اينكه شركت زامياد بتواند به تعهدات خود در قبال مشتريان خودروهای وانت زامیاد عمل کند، مقرر شد مجوز شماره‌گذاری برای اين نوع خودروها صادر شود.

براساس اعلام این شرکت، صدور مجوز نهایی پلاك گذاري خودروها در اختيار پليس راهور است كه اين امر با انجام مراحل اداری در روزهای آينده، نهایی خواهد شد.

شرکت زامیاد همچنین در واکنش به مطالب درج شده در برخی رسانه ها مبنی بر متوقف شدن توليد وانت های زامياد تا پايان سال جاری، اعلام کرد که با توجه به اخذ مجوزهای قانونی مربوطه، توليد وانت هاي زامياد با موتور Z24 تا پايان سال جاری ادامه خواهد يافت؛ ضمن اينكه به موازات آن و با بی‌اثر ساختن تحریم ها، اين مجموعه با كمك شركت های دانش بنيان، توانسته است گواهينامه تاييد آلايندگي يورو 5 + EOBD براي وانت هاي توليدی با موتور Z24NI را از “شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ایران” و نيز شركت بازرسي مورد تاييد سازمان حفاظت محيط زيست اخذ کند.

همچنین مطابق با برنامه های توسعه‌ای گروه خودروسازی سايپا و هماهنگی انجام شده با سازمان حفاظت محیط‌زیست در راستای قانون هوای پاک، اين شركت قصد دارد در آینده‌ای نزدیک موتوری با بازدهی بیشتر و با تکنولوژی روز، جايگزين موتور فعلی کند.

توسعه محصولات شرکت زامیاد

رامین فرنیا معاون توسعه محصول شرکت زامیاداعلام کرد: با توجه به برنامه استراتژيك شركت زامياد مبنی بر استفاده از تمام ظرفیت های فنی و بهره گیری از دانش و تخصص نیروهای داخلی، پروژه‌های متعددی در بخش های مرتبط با حوزه  فرآیند تولید در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنين گفت: علی رغم مشکلات موجود در تولید خودرو و نيز اپیدمی ویروس کرونا، همزمان با حفظ روند رو به رشد تولید، شركت زامياد، پروژه های متعددی در بخش توسعه محصولات از جمله: وانت، کامیونت و اتوبوس تا پایان سال جاری هدف گذاری کرده است كه مي توان به راه‌اندازی خط تولید انبوه وانت “پادراپلاس” به عنوان جدیدترین محصول این شرکت (که مطابق با استانداردهای روز، تولید و عرضه می شود) اشاره كرد که توليد انبوه آن از مهرماه سال جاری آغاز شده است.

فرنيا در ادامه با اشاره به ديگر پروژه هاي توسعه اي در حال انجام شركت زامياد یادآورشد: با برنامه ریزی و هدف گذاری مشخص در حوزه استراتژیک محصول، در نظر داریم پيكاپ دوکابین پادرا پلاس و كاميونت سه محور را نیز تا پایان سال 99 تولید کنیم.

وی اضافه كرد: محصولات دیگری نیز به عنوان پروژه در حوزه توسعه محصولات سبک و نیمه سنگین به صورت تک کابین و دوکابین (تک دیفرانسیل و دو دیفرانسیل) در دستور کار قرار دارد که به لحاظ پوشش دهی سلايق مشتریان و رضایتمندی رانندگان خودروهای تجاری (از نظر کیفی، امکانات و تجهیزات) می تواند سهم بازار از خودروهای زامیاد را ارتقاء دهد.

فرنیا با بیان اینکه زامیاد در افزایش داخلی سازی قطعات محصولات تولیدی نيز موفق عمل کرده است، افزود: تمرکز بر افزایش داخلی سازی و توجه به ارتقاء کیفی قطعات از جمله اقداماتی است که با بهره مندی از پتانسیل و توانمندی فنی متخصصان داخلی در زامیاد در حال انجام می باشد.

معاون توسعه محصول شرکت زامیاد با اشاره به راه اندازی خط تولید اکسل وانت و طراحی و تولید شاسی مودولاتور در بخش بهبود قوای محرکه خاطرنشان كرد: پروژه موتور M24 پلاس به منظور دستيابي ‌به سطح استاندارد آلايندگي يورو5 و قابليت‌هاي جديد عملكردي را در دست اقدام داریم که تا پایان سال جاری با همكاري شركت مگاموتور این موتور نیز بر روی تمام محصولات تولیدی این شرکت نصب خواهد شد.

وی اضافه کرد: مدل توربو شارژ موتور M24 پلاس نیز در دستور کار مطالعاتی قرار دارد و در نظر داریم این مدل پیشرفته را نیز عملیاتی کنیم.

پروژه تولید اتوبوس

فرنیا در ادامه از راه اندازی پروژه تولید اتوبوس در شرکت زامياد خبر داد و گفت: با همکاری حوزه های مختلف و تلاش متخصصان داخلی، پروژه تولید اتوبوس با بالاترین میزان ساخت داخل در حال انجام می باشد که نمونه اولیه آن به زودی با برند زامیاد ساخته می شود.

وی همچنین به راه اندازی سیستم نظام مند برای حوزه توسعه محصول در زامیاد اشاره كرد و افزود: با همکاری معاونت طرح و برنامه این شرکت اقدامات خوبی در حوزه ایجاد یک سیستم هدفمند و فرايندمحور به منظور اجرا و تحقق پروژه های توسعه ای محصول بر اساس سیاست های گروه خودروسازی سایپا در دستور قرار گرفته است.

فرنيا در خاتمه تاکید کرد: با اقدامات در نظر گرفته شده در حوزه توسعه محصول و ارائه محصولات جدید با کیفیت (در هر دو بخش خودروهاي تجاري مسافري و باری)، میزان رضایتمندی مشتریان از تنوع در سبد محصولات زامیاد افزایش خواهد یافت و این شرکت خواهد توانست گام های موثر و مهمی در صنعت خودروی کشور بردارد.

رشد کمی محصولات شرکت زامیاد

 به گزارش معاونت ارتباطات شرکت زامياد، این شرکت توانست تا هفته نخست مهرماه سال جاری با تولید بيش از  17هزار دستگاه انواع خودروهاي تجاري، رشد بیش از 12 درصدی توليد را به نسبت مدت مشابه سال گذشته به ثبت برساند.

این افزایش تیراژ تولید در شرايطي به دست آمده كه برخي تعطيلات ناخواسته در ابتداي سال به لحاظ شيوع گسترده ويروس كرونا، گريبانگير شركت هاي خودروسازي از جمله زامیاد شده بود.

آمار نشان مي دهد، شركت زامياد در رشد توليد نقطه به نقطه نيز موفق عمل كرده است، به طوري كه ميزان تولید در این شرکت در ماه هاي ارديبهشت، خرداد، تير و مرداد سال جاری نيز در قياس با مدت مشابه سال گذشته، روندي افزايشي داشته است.

شرکت زامياد علي رغم وجود تحریم های بین المللی، توانسته است در سال “جهش تولید” با ایجاد بهره وری در خطوط تولید، همكاري با قطعه سازان و بهره گیری از نیروی انسانی کارآمد، میزان تولید محصولات خود را افزايش دهد.

گفتنی است، شرکت زامیاد با ایجاد محیطي ايمن براي كاركنان خود به عنوان سرمایه های ارزشمند سازمان و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، تولید پایدار و مستمر را در دستور کار قرار داده است و انتظار می رود با ادامه روند افزایشی تولید و تنوع در سبد محصولات، شاهد افزايش مجدد سهم بازار اين شركت در پايان سال جاري باشيم.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *