قطعات خودرو

هزار دستگاه اتوبوس برقی وارد تهران می شود

به گزارش قطعات خودرو به نقل از بازار، زاکانی، شهردار تهران با بیان اینکه هزار دستگاه اتوبوس برقی وارد تهران می شود، گفت:تا امروز ۶۶۷ دستگاه اتوبوس و مینی بوس نوسازی شده که عمده آنها نیز اتوبوس بود.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه بهره برداری از طرح نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران گفت: تا امروز ۶۶۷ دستگاه اتوبوس و مینی بوس نوسازی شده که عمده آنها نیز اتوبوس بود.

 

وی در خصوص قدرالسهم شهرداری تهران، گفت: قدرالسهم امسال ظرف بیش از ۶ ماه گذشته ۲۱۷ اتوبوس و ۲۰ مینی بوس بوده که همگی نوسازی شد.

 

شهردار تهران با بیان اینکه تاکنون ۱۵۰ اتوبوس بازسازی شده است، گفت: تا پایان سال جاری ۱۰۰۰ دستگاه بازسازی می شود. همچنین برای ۳۰۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس هم قرارداد بسته شده است.

 

زاکانی با بیان اینکه ۱۰۰۰ دستگاه از ۳۰۰۰ دستگاهی که قرارداد آن منعقد شده اتوبوس‌های برقی است، گفت:در ماه آینده ۵۰ دستگاه به ناوگان تزریق می شود و تا سال آینده این ۱۰۰۰ دستگاه ساخته و تحویل داده می شود.

 

شهردار تهران با بیان اینکه ۱۸۷۶ دستگاه اتوبوس‌ در ابتدای این دوره تحویل مدیریت شهری شد، گفت: با اتوبوس‌های جدیدی که وارد ناوگان شده ۳۰۰۰ دستگاه در حال حاضر فعال هستند.

 

به گفته زاکانی، اتوبوس‌های قبلی همگی استاندارد یورو ۵ را ندارند و بخش عمده آنها استانداردهای پایینی دارند؛ اما اتوبوس‌های جدیدی که وارد ناوگان شده همگی از استانداردهای روز بهره‌مند هستند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *