قطعات خودرو

کشف ۱۰۰ میلیارد ریال لوازم یدکی قاچاق در تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از دستگیری چهار نفر و کشف تعداد ۲۶۰۰ قلم انواع لوازم یدکی خودرو قاچاق ساخت کشور کره، خبر داد.

سرهنگ علی ولی پور گودرزی اظهار کرد: روز گذشته برابر اطلاع از مبنی بر تخلیه و نگهداری مقادیری لوازم یدکی خارجی قاچاق در دو باب سوله در کهریزک احمدآباد، مأمورین این پلیس به محل اعزام شدند که مشاهده می‌گردد تعداد چهار دستگاه خودرو سواری موسوم به شوتی اقدام به تخلیه کالا می‌نماید.

وی بیان داشت: مأمورین این پلیس طی یک عملیات همزمان و منسجم به محل اعزام که پس از رصدهای اطلاعاتی نامحسوس، مشاهده می‌گردد تعداد چهار دستگاه خودرو سواری موسوم به شوتی با انجام تغییرات فیزیکی در خودرو و مخدوش نمودن پلاک به محل مراجعه و اقدام به تخلیه مقادیر متنابهی لوازم یدکی خارجی از نوع خودروهای هیوندا و کیا نموده‌اند.

پلیس امنیت اقتصادی عنوان کرد: در تحقیقات اولیه رانندگان خودروهای شوتی اظهار داشتند که در چند روز گذشته طی دو مرحله اقدام به تخلیه انواع لوازم یدکی خارجی در این مکان نموده و مالک اصلی کالاها را از گناوه بدون هیچ گونه اسناد و مدارک مثبته گمرکی را به مقصد تهران بارگیری نموده‌اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کاراگاهان در رصدهای اطلاعاتی پیچیده موفق شدند مالک کالاها را شناسایی کنند، افزود: با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان در یک عملیات پلیسی مالک کالاها را دستگیر کردند.

وی ابراز داشت: متهم در بازجویی‌های اولیه به جرم ارتکابی معترف و ضمن قبول مالکیت کالاهای مکشوفه بیان داشت کالاها را از گناوه خریداری و با خودرو شوتی به انبار تهران فرستاده شده است. کارآگاهان با تکمیل پرونده متهم را به مرجع قضائی معرفی کردند.

این مقام پلیسی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۵۰ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، اضافه کرد: در صورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق و احتکار کالا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند.

منبع: مهر

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *