اخبارگزارش‌های ویژه

۲۰ مهر ۱۳۷۲ | ۱۲ اکتبر ۱۹۹۳ | تویوتا کمری یک میلیونی شد

قطعات خودرو: تنها یک دهه بعد از شروع تولید، روز 12 اکتبر سال 1993 تعداد خودروهای کمری خروجی از خط تولید تویوتا در جرج‌تاون کنتاکی به یک میلیون رسید. این تعداد تا سال 2021 به ده میلیون رسیده است.

اولین خودروی تولیدی در بزرگ‌ترین کارخانه تویوتا در جرج‌تاون کنتاکی سال ۱۹۸۸ هم یک کمری سفید بود. این کارخانه طی پنج سال، رشدش را با ۴هزار و هفتصد نفر نیروی کار به جایی رسانده بود که جایزه طلایی کیفیت را دو بار به دست آورد. فوجیو چو، مدیر کمپانی تویوتا موتور سال ۱۹۹۳ در جمع همکارانش گفته است: «رسیدن به یک میلیون خودرو دستاورد همۀ شماست، اما مهم‌ترین دستاورد این است که به این مرحلۀ مهم در حالی رسیده‌اید که کیفیت، هدف اول شماست.»

کمپانی تویوتا موتور سال ۱۹۸۳ کمری را به عنوان جایگزینی برای کرونا سدان معرفی کرده بود. تویوتا راه پرچمدارش یعنی کریسیدا را دنبال کرد و کمری که هم جادار و هم بادوام بود به‌سرعت پرفروش شد. حالا هوندا آکورد و تولیدات داخلی ایالات متحده در رقابت با تویوتا کمری قرار گرفته بودند. اواخر دهه ۱۹۸۰ کمری که دیگر پرفروش‌ترین محصول تویوتا بود، با اندازه‌ای بزرگ‌تر، یک موتور ۱۶ سوپاپ ۴ سیلندر و توان بسیار بیشتر از مدل قبلی، بازطراحی شد. البته سال ۱۹۹۲ هم کمری دوباره مطابق مد روز با سایز متوسط و همان کارآیی اصلی بازطراحی شد.

HIC HIC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا