قطعات خودرو

اتومبیل خودران اپل تا سال ۲۰۲۴ به بازار خواهد آمد

اپل با عرضه اتومبیل هوشمند خود وارد رقابت با خودورسازانی همچون Waymo می‌شود.
این شرکت در نظر دارد به دنیای اتومبیل‌سازی ورود و فناوری خودروهای هوشمند جدیدی را تا سال ۲۰۲۴ وارد بازار جهانی کند. بر اساس اطلاعات جدید، این غول فناوری اتومبیل‌های خودران جدید را با سیستم فناوری باتری متفاوت و خاص تولید می‌کند تا در صنعت اتومبیل‌سازی انقلابی صورت دهد.
برنامه ساخت خودروهای هوشمند شرکت اپل که با عنوان پروژه تایتان هم شناخته می‌شود از سال ۲۰۱۴ در حال انجام است و محققان اپل تا به امروز در حال طراحی سیستم و فناوری خودروی مورد نظرشان هستند.
اپل سعی دارد با عرضه اتومبیل‌های هوشمند خود مجموعه‌هایی مانند آلفابت رقابت کند که شرکت سرپرست گوگل و کارخانه اتومبیل‌سازی Waymo است.
آلفابت توانسته با استفاده از Waymo خودروهای هوشمندی را در اختیار مردم قرار دهد که همانند تاکسی افراد را از محلی و مکانی دیگر منتقل می‌کنند. اپل هم تلاش می‌کند با عرضه اتومبیل‌های هوشمند از کارخانه‌های دیگر عقب نماند. تمرکز این مجموعه  بر روی قدرت فناوری باتری‌های خود است و با بهره‌گیری از این ویژگی رقابت را برای دیگر شرکت‌ها سخت خواهد کرد.

گفتنی است؛ شرکت اپل تاکنون اطلاعاتی را از برنامه‌های خود برای ارائه خودروهای هوشمند در اختیار رسانه‌ها نگذاشته و داده‌های عرضه شده توسط منابع ناشناس داخلی به دست رسانه‌ها رسیده‌اند. این مجموعه همچنین از واکنش دادن به اطلاعات منتشر شده خودداری کرده است اما انتظار می‌رود در سال آینده اپل به صورت رسمی از برنامه‌های خود پرده‌برداری کند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *