اخبارگزارش‌های ویژه

اثبات اصالت کالا با شناسه‌دار شدن آن

قطعات خودرو: يك فروشنده موتور و ديفرانسيل خودروهاي سبك گفت: با شناسه‌دار شدن لوازم يدكي، اصالت کالا ثابت می‌شود.

علیرضا بنی‌انسان در گفت‌وگو با خبرنگار قطعات خودرو، درباره این‌که قرار است لوازم یدکی شناسه‌دار شوند تا خریدار با کمک کد رهگیری کالا بتواند هویت آن را بررسی کند، اظهار کرد: اجرای این طرح زمان‌بر است. چند سال باید این کار انجام شود تا بازار از کالاهای بدون شناسه پاک‌سازی شود.

او ادامه داد: تا وقتی که جنس‌های کدگذاری‌شده به بازار وارد شوند، مدت زمانی طول می‌کشد. این، طرح خوبی است، اما یک‌باره نمی شود این کار را کرد. مانند کد شاپرک که یک‌باره می‌خواستند آن را انجام دهند، ولی نشد.

وی افزود: اگر جنسی که از گمرک می‌آید و آن‌هایی که تولیدکنندگان می‌سازند، کدگذاری شوند کم‌‌کم این طرح اجرا خواهد شد.

این فروشنده لوازم یدکی خودروهای سبک با بیان این‌که مشکلات ارزی در کار ما تاثیر چندانی نگذاشته است، گفت: روابط ما با اتحادیه لوازم یدکی خوب است.

او با اشاره به این‌که به‌تازگی فروش اینترنتی کالا را شروع کرده‌اند، درباره این‌که برخی مکانیک‌ها در مغازه خود لوازم یدکی را نیز به فروش می‌رسانند، آیا این کار در بازار آن‌ها تاثیر گذاشته است؟ بیان کرد: کار ما تخصصی است و مکانیک‌ها بیشتر، اقلامی مانند لنت و تسمه‌تایم را می‌فروشند. لوازمی که ما می‌فروشیم از نظر حجمی سنگین هستند و مکانیک‌ها آن‌ها را نمی‌فروشند.

بنی‌انسان همچنین درباره این‌که آیا مرجع مشخصی می‌تواند روی کالاها قیمت بگذارد؟ گفت: خیر. چون واردات کالا زیاد است و نمی‌توان روی آن‌ها قیمت‌گذاری کرد.

HIC HIC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا