قطعات خودرو

اگر بازار تعطیل می‌شود، دریافت مطالبات بانک‌ها هم باید به تعویق افتد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: اگر بازار تعطیل می‌شود، دریافت مطالبات بانک‌ها هم باید به تعویق افتد

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به لزوم به تعویق انداختن دریافت مطالبات مالی از کسبه و مغازه‌داران، عنوان کرد: اگر قرار است کسب و کار‌ها و بازار تعطیل شود بانک هم باید تعطیل شوند، یعنی دریافت مطالبات مالی باید به تعویق افتد.

رضا حاجی پور با اشاره به شرایط نامساعد کرونایی در کشور عنوان کرد: متاسفانه شرایط مساعد نیست، چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟ به وضعیت کشور‌های همسایه چون عراق نگاهی بیندازید واقعا نمی‌دانیم چرا در ایران چنین وضعیتی را شاهد هستیم.

وی افزود: به هر شکل موضوعی که روشن است این می‌باشد که همه ما باید به رعایت پروتکل‌های اجتماعی و توجه هرچه بیشتر به توصیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا اهتمام بورزیم، اگرچه متاسفانه در برخی موارد شاهد هستیم بسیاری از این موارد رعایت نمی‌شود، برای مثال به تشکیل صف‌های مختلف و تردد‌ها نگاهی بیندازید.

نماینده مردم آمل تاکید کرد: به هر شکل دولت باید به فکر اقدامی اساسی باشد، وقتی یک کاسب و مغازه دار باید اجاره مغازه بدهد، جنس خریده و چک صادر کرده است، چگونه شغل خود را تعطیل کند؟ اگر قرار است کسب و کار‌ها و بازار تعطیل شود بانک هم باید تعطیل شوند، یعنی دریافت مطالبات مالی باید به تعویق بیفتد، این امر باید در حوزه مالیات‌ها از سوی دولت هم مورد توجه باشد یعنی صرفا پس از چند روز بازگشایی مغازه‌ها مطالبات مالیاتی خود را مطرح نکند و از کسبه حمایت کنند، از سوی دیگر خود مردم یعنی صاحب خانه و یا صاحب مغازه‌ها هم باید برای دریافت اجاره مراعات مستاجر را داشته باشند.

وی اضافه کرد: در واقع این موضوع یک زنجیره است، مغازه دار، ادارات، بانک، دولت و موجر و مستاجر همه همچون قطعات یک خودرو بهم متصل هستند، هر کدام بر دیگری تاثیر می‌گذارند، اگر قرار است یک مهره از حرکت بایستد دیگر مهره‌ها نیز باید از حرکت بایستند، در حوزه مطالبات مالی هم باید با انسانیت به هم رحم کنیم و در این شرایط به یکدیگر کمک کنیم، تا با امید به خدا این شرایط را کنترل کنیم و به یک وضعیت سالم و امن در حوزه بهداشت و درمان دست پیدا کنیم.

منبع: اتاق اصناف ایران

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است