اخبارگزارش‌های ویژه

«بازار دچار رکود شده است»

قطعات خودرو: يك فروشنده لوازم يدكي ليفتراك گفت: گردش مالي كم شده و بازار دچار ركود شده است.

سیروس بهارلو در گفت‌وگو با خبرنگار قطعات خودرو، توضیح داد: پول نیست. مراکز دولتی پول ندارند که بدهند و این باعث شده که گردش مالی کم باشد.

او با اشاره به این‌که فروشنده ماشین‌آلات و لوازم یدکی است، اظهار کرد: بخشی از جنس‌های ما داخلی است و برخی از آن‌ها هم خارجی هستند. تولیدکنندگان داخلی تکنولوژی تولید برخی قطعات را ندارند.

وی درباره قیمت‌گذاری روی قطعات خودرو نیز گفت: بازار قیمت‌ها را تعیین می‌کند. در واقع، قیمت‌ها براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شوند. عرضه که زیاد شود، قیمت کاهش می‌یابد. وقتی عرضه کم می‌شود، قیمت افزایش می‌یابد.

بهارلو درباره تعاملش با اتحادیه نیز بیان کرد: اتحادیه کاری انجام نمی‌دهد. در گذشته اتحادیه لوازم می‌آورد و بین اعضا تقسیم می‌کرد. اما خیلی سال است که دیگر این کار را نمی‌کند. قبلا لوازمی مانند بلبرینگ، موتور و دیفرانسیل می‌آورد.

او ادامه داد: اتحادیه ما قوی است. مدرسه و مسجد می‌سازد. ولی به ما رسیدگی نمی‌کند.

این عضو اتحادیه لوازم یدکی با اشاره به این‌که کمابیش در جریان انتخابات اتحادیه هست، گفت: هیئت مدیره آینده بهتر است کاری برای قیمت‌گذاری، واردات و مالیات انجام دهد.

وی درباره این‌که آیا رسته‌های مختلف می‌توانند به یکدیگر نزدیک شوند و یک هلدینگ بزرگ را تشکیل دهند؟ اظهار کرد: فکر نمی‌کنم ممکن باشد.

بهارلو همچنین درباره این‌که آیا تعداد واحدهای صنفی فعال در این صنف متناسب با نیاز بازار است؟ گفت: خیلی از واحدها بدون پروانه کار می‌کنند. همه جواز ندارند و برخی بدون جواز کار می‌کنند.

HIC HIC

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. با سلام.. من ۴ روز قبل نظرم و نوشتم ولی معلوم نیست وقتی که قراره کسی نبینه چرا این قسمت و اصلا گذاشتین؟؟!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا