قطعات خودرو

بازگشت شکوهمند آئودی A8 هورش

هرچند این روزها شاسی‌بلندها در حال منقرض کردن سدان‌ها هستند اما بااین‌حال، خودروسازان لوکس هنوز هم به حمایت از سدان‌های خود ادامه می‌دهند. یکی از مصادیق این موضوع آئودی است که در حال آماده کردن نسخه‌ای لوکس‌تر از سدان پرچم‌دار A8 با پسوند هورش است. حال وب‌سایت روسی Kolesa بر اساس تصاویر جاسوسی، رندرهایی نزدیک به واقعیت از این خودرو طراحی کرده تا پیش‌نمایشی از آن‌ ارائه کرده باشد. این رندرها، سدان باشکوهی را نشان می‌دهند که مستقیماً مرسدس-مایباخ S کلاس را هدف قرار داده است.

البته آئودی A8 هورش در ظاهر با آنچه که از فیس‌لیفت آیندهٔ A8 معمولی انتظار داریم تفاوت چندانی نخواهد داشت هرچند که انتظار طراحی کاملاً متفاوتی را هم نداشتیم. A8 هورش که به‌احتمال‌زیاد بر اساس نسخهٔ کشیدهٔ A8 L ساخته می‌شود، در جلو با استفاده از مقادیر زیادی کروم در جلوپنجره، از نسخهٔ معمولی متمایز می‌شود. در عقب اما این تمایز وجود ندارد اما بااین‌حال، احتمالاً طراحان آئودی با استفاده از تریم‌های کرومی در پایین سپر و چراغ‌ها، سعی در ایجاد تمایز خواهند داشت. رینگ‌های بزرگ و منحصربه‌فرد نیز به A8 هورش کمک خواهند کرد تا خود را به‌عنوان نسخه‌ای لوکس‌تر نشان دهد.

هرچند آئودی هنوز تأیید نکرده که قصد احیای زیر برند هورش را دارد اما این شرکت در سال ۲۰۱۹ اعلام نمود که A8 در آینده نسخه‌ای لوکس‌تر خواهد داشت. علاوه بر این، تصاویر جاسوسی هم به‌نوعی نشان از بازگشت هورش دارند زیرا در این تصاویر، تعدادی A8 L را مشاهده کرده‌ایم که پوشش‌های استتاری، چیزی را در پایهٔ ستون‌های C آن‌ها پنهان کرده‌اند. این می‌تواند یک H زیبا به‌عنوان لوگوی هورش باشد. فعلاً مشخصات چندانی از A8 هورش نمی‌دانیم ولی گفته شده این آخرین A8 خواهد بود که به پیشرانهٔ W12 مجهز می‌شود. انتظار می‌رود فیس‌لیفت آئودی A8 اواخر امسال رونمایی شود و سپس چندی بعد A8 هورش هم پدیدار شود.

منبع: مجله پدال

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *