اخبار

بانک‌تجارت، ایران‌خودرو و ساپکو امضا کردند: «تفاهم‌نامه‌ی یاری قطعه‌سازان»

قطعات خودرو: براساس این تفاهم‌نامه بانک‌تجارت با تضمین ایران‌خودرو و ساپکو، مبلغ 15هزار‌میلیارد‌ریال تسهیلات به قطعه‌سازان کشور پرداخت خواهد کرد.

تفاهم‌نامه سه‌جانبه بانک تجارت، شرکت ایران خودرو و ساپکو بین مدیران عامل این سه مجموعه تبادل شد. به گزارش روابط­ عمومی بانک تجارت، مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بانک تجارت، شرکت ایران خودرو و ساپکو در ساختمان قدیمی بانک بازرگانی سابق در میدان امام خمینی(ره) برگزار شد. مدیرعامل بانک تجارت در مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه با یادآوری به همکاری استراتژیک این بانک با شرکت ایران خودرو گفت: حمایت از تولید و صنعت کشور همواره یکی از برنامه‌های اصلی بانک تجارت به شمار رفته و تفاهم‌نامه امروز نیز همکاری مستحکمی را در راستای حمایت از قطعه‌سازی کشور بین سه مجموعه بانک تجارت، شرکت ایران خودرو و شرکت ساپکو پایه‌ریزی کرده است.

براساس این توافق، سقف همکاری دو مجموعه با افزایش سه‌برابری از پنج‌هزار میلیارد ریال به 15هزار میلیارد ریال بالغ می‌شود و به این ترتیب تسهیلات به قطعه‌سازان با نرخ 18درصد به عنوان سرمایه در گردش پرداخت می‌شود.

رضا دولت‌آبادی با اشاره به اهداف بانک تجارت در سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی ها» به ویژه در زمینه تامین مالی شرکت‌های تولیدکننده محصولات ساخت ایران گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه بانک­ تجارت با تضامین ایران خودرو و ساپکو جمعا مبلغ 15هزار میلیارد ریال تسهیلات به قطعه‌سازان کشور پرداخت خواهد کرد.دولت‌آبادی همچنین به سابقه همکاری بانک تجارت و مجموعه ایران خودرو اشاره کرد و افزود: یکی از دغدغه‌های شرکت‌های قطعه‌ساز کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش به‌منظور به کارگیری هرچه بیشتر ظرفیت تولید است و این تفاهم‌نامه ضمن حل این مساله، ظرفیت‌های مطلوب دیگری را برای گسترش همکاری‌های بین بانک، ایران خودرو، ساپکو و شرکت‌های قطعه‌ساز فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو نیز در حاشیه مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه با بیان اینکه بانک تجارت یکی از شرکای استراتژیک ما در حوزه تامین مالی است گفت: براساس این توافق، سقف همکاری دو مجموعه با افزایش سه‌برابری از پنج‌هزار میلیارد ریال به 15هزار میلیارد ریال بالغ می‌شود و به این ترتیب تسهیلات به قطعه‌سازان با نرخ 18درصد به عنوان سرمایه در گردش پرداخت می‌شود.

مقیمی افزود: این تفاهم‌نامه در راستای داخلی‌سازی قطعات موردنیاز ایران خودرو منعقد شده و با همکاری بانک تجارت از طریق روش‌های جدید تامین مالی صورت خواهد گرفت. وی اظهار امیدواری کرد در سال 1400 در زمینه تولید، جهش خوبی را تجربه کنیم. مقیمی و پیرمحمدی مدیران عامل ایران خودرو و ساپکو و هیات همراه با همراهی مدیرعامل، رئیس، نایب رئیس و اعضای هیات‌مدیره بانک تجارت در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه، از بخش‌های مختلف ساختمان قدیمی بانک بازرگانی بازدید به عمل آورده و از تاریخ 120 ساله مجموعه بانک تجارت و بانک‌های تشکیل‌دهنده آن مطلع شدند.

HIC HIC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا