قطعات خودرو

برای واکسیناسیون کرونا، به پیگیری حضوری نیاز نیست

وی افزود: بر همین اساس هیچ نیازی به مراجعه حضوری برای ثبت نام واکسن وجود ندارد. حتی در موارد استثنائی هم اگر وجود داشته باشد و یک درصد کد ملی کسی را نداشته باشیم، سامانه salamat. gov. ir را معرفی می‌کنیم که از اواخر هفته آینده افرادی که در اولویت فعلی واکسیناسیون هستند و پیامک برای‌شان نرفته است، اعلام می‌کنیم که بعد از مدت مشخصی وارد این سامانه شده و نام و کد ملی خود را ثبت کنند. همین کافی است. زیرا اطلاعات‌شان در سامانه ما می‌نشیند و ما بر اساس آن پیامک‌های مورد نیاز را به ان‌ها ارسال می‌کنیم.

رئیسی تاکید کرد: پیامک‌ها فاز به فاز ارسال می‌شود. ما بر اساس موجودی واکسن‌مان برای افراد پیامک می‌فرستیم و یک هفته قبل هم ثبت نام هر گروهی را انجام می‌دهیم. به احتمال زیاد از حدود ۲۰ اردیبهشت ثبت‌نام و فراخوان افراد ۷۰ تا ۷۵ ساله را به آن‌ها اطلاع می‌دهیم و اعلام می‌کنیم که در این زمان مراجعه کنید.

وی گفت: پیامک‌های ما بسیار دقیق می‌رود و می‌گوید شما در فاز دو واکسیناسیون قرار گرفتید و به زودی موارد به شما اطلاع‌رسانی می‌شود. یک هفته قبل از موعد واکسیناسیون فرد، یک پیامک دیگر برایش ارسال می‌شود که شما فلان روز در فلان مرکز و با کارت ملی برای تزریق واکسن‌ مراجعه کنید. در عین حال یک روز قبل از موعد تزریق واکسن دوباره یک پیامک ارسال می‌شود و به فرد می‌گوید آیا فردا می‌توانید مراجعه کنید یا خیر که فرد پاسخ می‌دهد. زیرا ما باید برنامه‌ریزی کنیم؛ برخی واکسن‌ها اگر باز شود و 10 دُز نیز داخل آن است، در صورت عدم استفاده باید آن را دور بریزیم؛ بنابراین از قبل اطلاع‌رسانی می‌کنیم. کمی سیستم جلو رود به خوبی کار مشخص می‌شود.

رئیسی گفت: اصلا نیاز نیست مردم به خانه بهداشت مراجعه کنند. زیرا خانه‌های بهداشت در جریان نیستند. ما دقیقا اعلام می‌کنیم که این تعداد به فلان مرکز مراجعه کنند. بنابراین مردم منتظر پیامک باشند، آن هم زمانی که ما به ان‌ها اعلام می‌کنیم. به عنوان مثال فرض کنید ما بیستم اردیبهشت اعلام می‌کنیم که تا ۲۵ اردیبهشت برای بالای ۷۵ ساله‌ها پیامک می‌آید. اگر طی این مدت برایشان پیامک نیامد، ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت وقت دارید وارد سامانه شده و نام و کد ملی خود را وارد کنید.

وی گفت: تاکنون طبق آخرین آمار حدود ۹۲۰ تا ۹۳۰ هزار واکسن تزریق کردیم. جمعیت بالای ۸۰ سال ما حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار نفر است که برای این افراد واکسن موجود داریم. اینکه تمام شد، فاز بعدی را اعلام می‌کنیم. پیش بینی من برای ۸۵ ساله‌ها این است که بتوانیم تا پایان هفته آینده تزریق واکسن به آن‌ها را تمام کنیم و بعد وارد لکه‌گیری می‌شویم. زیرا برخی به هر دلیلی ممکن است مراجعه نکنند.

وی گفت: باید توجه کرد که در فاز دو واکسیناسیون، اول یک فاز دو – یک داریم و یک فاز دو – دو داریم که شامل افراد ۱۶ تا ۶۴ ساله‌های ما هستند که دارای حداقل یک بیماری زمینه‌ای هستند و حدود شش میلیون و ۳۰۰ هزار نفر را شامل می‌شوند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است