اخبارگزارش‌های ویژه

برپایی نمایشگاه قطعات خودرو تا ۲۳ مهر در مشهد

قطعات خودرو: بیست‌ویکمین دوره نمایشگاه قطعات خودرو و صنایع وابسته از 20 تا 23 مهرماه در در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد برپاست.

در نمایشگاه قطعات خودرو و صنایع وابسته ۸۰ شرکت فروشنده قطعات خودرو حضور دارند. نمایشگاه قطعات خودرو و صنایع وابسته روز گذشته (۲۰ مهرماه) با حضور جمعی از اعضای شورای شهر، اتاق اصناف و نماینده وزارت صمت در استان خراسان رضوی افتتاح شد.

اشکان شریعت – مدیر پروژه این نمایشگاه – در گفت‌وگو با خبرنگار قطعات خودرو، توضیح داد: ۸۰ نماینده از شرکت‌های معتبر فروش قطعات خودرو در کنار شرکت «آرین دیزل» در این نمایشگاه حضور دارد.

وی درباره اهداف تعیین‌شده برای این نمایشگاه، اظهار کرد: هدف از برگزاری نمایشگاه قطعات خودرو، معرفی قطعات جدید و نشان دادن توانمندی تولیدات داخلی است. در نمایشگاه ما، تولیدکنندگان شهرهای مختلف حضور دارند تا پتانسیل و توانمندی خود را نشان دهند و بتوانند نمایندگی بگیرند. البته آن‌ها در خود نمایشگاه فروش ندارند.

مدیر پروژه نمایشگاه قطعات خودرو و صنایع وابسته همچنین گفت: از ۸۰ شرکتی که در نمایشگاه هستند، ۳۰ درصد شرکت‌کنندگان از مشهد هستند. بقیه هم از شهرهایی مانند اصفهان، شیراز، تبریز، ارومیه، تهران، کرمان، یزد و قم آمده‌اند.

او با اشاره به این‌که کرونا روی حضور غرفه‌داران تاثیر می‌گذارد، بیان کرد: البته امسال در مقایسه با سال قبل، غرفه‌دارهای بیشتری در نمایشگاه حضور دارند و برندهای معتبرتری به نمایشگاه آمده‌اند.

به گفته شریعت، ۹۰ درصد برندهای معتبر کشور در زمینه تولید قطعات خودرو در این نمایشگاه حضور دارند.

وی همچنین توضیح داد: به‌دلیل شیوع کرونا، نمایشگاه عمومی نیست و امسال به‌شکل تخصصی برگزار شده است. به همین دلیل نیز متاسفانه شرکت‌های خودروساز مانند ایران‌خودرو و سایپا در این نمایشگاه نیستند. البته سه زیرمجموعه مهم سایپا در این نمایشگاه حضور دارند که تامین‌کننده و تولیدکننده بنام قطعات خودرو هستند.

او در پاسخ به این پرسش که آیا از کشورهای دیگر نیز نمایندگانی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت؟ گفت: به‌دلیل شیوع کرونا شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه نیستند. البته نمایندگی‌های ایرانی شرکت‌های چینی در نمایشگاه حضور دارند که تامین‌کننده قطعات چینی در کشور هستند.

ساعت برگزاری نمایشگاه قطعات خودرو و صنایع وابسته مشهد از ۱۵ تا ۲۰ است.

HIC HIC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا