اخبار

تولید ۵هزار تن مواد اولیه برای ساخت محصولات پلیمری ایران‌خودرو

قطعات خودرو: سال جاری ظرفیت تولید محصولات کامپاندی به ۸ هزار تن افزایش خواهد یافت و همچنین محصول جدید نایلون حبابدار به محصولات این شرکت افزوده خواهد شد؛ با تجهیز خطوط و تامین مواد اولیه، در آینده نزدیک این ظرفیت به ۱۷ هزار تن در سال خواهد رسید که نیاز تمام قطعه‌سازان پلیمری گروه صنعتی ایران‌خودرو را پوشش خواهد داد.

مدیرعامل شرکت درخشان‌ساز ایران‌خودرو از افزایش ۸۰ درصدی تامین و تولید انواع محصولات در سال جاری خبر داد و گفت: در سال جاری ۵ هزار تن مواد اولیه برای ساخت انواع محصولات پلیمری ایران‌خودرو تولید خواهد شد.

مهرداد منصوری با بیان اینکه شرکت درخشان‌ساز با خطوط تولید مجهز، تنها تولیدکننده کامپاندهای پلیمری در گروه صنعتی ایران‌خودرو است، گفت: تامین انواع کامپاندهای شرکت مهرکام پارس برای تولید محصولات پلیمری بر عهده این شرکت است. وی ادامه داد: درخشان‌ساز در راستای خودکفایی و با بهره‌گیری از زیرساخت‌های تولیدی و دانش فنی فرمولاسیون در زمینه تولید انواع کامپاندهای پلیمری، پلاستیک‌های پر شده با پودرهای معدنی، پلاستیک با الیاف شیشه، پلاستیک مقاوم در برابر ضربه و انواع نایلون فعالیت می‌کند.

رشد ۴۳۸ درصدی نسبت به سال ۹۸

وی افزود: با همت کارکنان، بیش از ۲۷۰۰ تن انواع محصولات یادشده در سال گذشته تولیدشده که نسبت به تولید سال ۹۸ نشان از رشد ۴۳۸ درصدی دارد. همچنین در سال گذشته بیش از ۲۰ محصول جدید به محصولات شرکت اضافه‌شده است.

منصوری با بیان اینکه بیش از ۳۰ شرکت خارج از گروه صنعتی ایران‌خودرو از خدمات و محصولات درخشان‌ساز استفاده می‌کنند، گفت: با بهره‌مندی از توان متخصصان و نیز امکانات و تجهیزات پیشرفته پلیمری و آزمایشگاهی، امکان انتقال فناوری تولید محصولات پلیمری، ارتقای کیفیت محصولات پلیمری تولیدکنندگان قطعات، بهینه‌سازی و کاهش هزینه‌های تولید قطعات پلیمری و ارائه راهکارهای مهندسی و تحصصی نیز وجود دارد.

منصوری افزود: سال جاری ظرفیت تولید محصولات کامپاندی به ۸ هزار تن افزایش خواهد یافت و همچنین محصول جدید نایلون حبابدار به محصولات این شرکت افزوده خواهد شد؛ با تجهیز خطوط و تامین مواد اولیه، در آینده نزدیک این ظرفیت به ۱۷ هزار تن در سال خواهد رسید که نیاز تمام قطعه‌سازان پلیمری گروه صنعتی ایران‌خودرو را پوشش خواهد داد.

HIC HIC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا