نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون قیمت کارخانه‌ای برخی خودروها حدود ۲۰۰میلیون تومان است که این عدد با نرخ ارز فعلی حدود ۴هزار دلار می‌شود، ادامه داد: مشکل فعلی بازار خودرو کمبود عرضه است؛ ازآنجاکه عرضه پاسخگوی نیاز بازار نیست، بنابراین قیمت خودرو در بازار در برخی موارد به دو برابر قیمت کارخانه می‌رسد و از همین رو از اقتصادی بودن خارج شده و مردم توانایی خرید این خودروها را نخواهند داشت.

 

 

وی اضافه کرد: خودروسازان باید به سراغ افزایش تولید بروند تا خودرو با قیمت کارخانه به دست مردم برسد؛ در صورت تحقق این مهم، خودرو با قیمت اقتصادی به دست مصرف‌‌کننده می‌رسد.

 

به طور مثال اگر تیبا با قیمت کارخانه به دست مشتری برسد، خودرویی اقتصادی است اما وقتی برخی ناچارند این خودرو را با قیمتی حدود ۱۰۰میلیون بالاتر از کارخانه خریداری کنند، از اقتصادی بودن خارج می‌شود.

 

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: برای تامین خودروی موردنیاز اقشار کم‌درآمد جامعه، خودروسازان باید تولید را افزایش دهند تا مردم بتوانند خودروهای اقتصادی را با قیمت منطقی خریداری کنند؛ البته نکته مهم در این زمینه توجه به کیفیت این خودروهاست.