قطعات خودرو

رقابت تسلا و فولکس واگن در تولید خودروهای برقی شدیدتر می‌شود

به گزارش «قطعات خودرو»:

ممکن است رقابت برای سلطه بر صنعت جهانی خودروهای برقی شدیدتر شود چرا که شرکت فولکس واگن، غول خودروسازی آلمان و رقیب جدید شرکت تسلا، برنامه های جدیدی را برای کاهش هزینه باتری و راه اندازی شبکه شارژ گسترده اعلام کرد.

، پایگاه خبری-تحلیلی “مارکت واچ” در گزارشی پیش بینی کرد که ممکن است رقابت برای سلطه بر صنعت خودروهای برقی شدیدتر شود چرا که شرکت فولکس واگن، غول خودروسازی آلمان و رقیب جدید شرکت تسلا، روز دوشنبه برنامه هایی را برای کاهش هزینه باتری و راه اندازی شبکه شارژ گسترده اعلام کرد.

صاحب برند آلمانی فولکس واگن، آئودی و پورشه در اولین همایش “روز قدرت” خود که یادآور گردهمایی “روز باتری” سازنده اتومبیل های الکتریکی تسلاست، اظهار داشت که به 6 کارخانه بزرگ خود در اروپا برای تأمین نیازهای این صنعت هنگام کمبود تکیه خواهد کرد.

سهام گروه فولکس واگن در روز دوشنبه حدود 3 درصد افزایش یافت چرا که مدیران ارشد این شرکت نقشه راهی را برای گسترش فناوری باتری خودروهای برقی ترسیم کردند.

هربرت دیس، رئیس هیئت مدیره این گروه گفت: وسایل نقلیه الکتریکی به “تجارت اصلی” این شرکت در ولفسبورگ آلمان تبدیل شده است و برنامه های جدید آن در حالی مطرح می شود که نبرد برای تسلط بر صنعت وسایل نقلیه الکتریکی به سرعت در جریان است.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *