قطعات خودرو

«سین» سفره هفت سین کمیاب شد

به گزارش «قطعات خودرو»:

 در خصوص بازار شب عید این صنف اظهار کرد: بازار گل در سراسر کشور از هر نوع گلی تامین است و هیچ کمبودی در بازار نداریم به غیر از گل سنبل.

او افزود: سال گذشته بسیاری از تولیدکنندگان گل به خصوص باغداران سنبل با ضرر زیادی مواجه شدند و همین موضوع باعث شد که امسال هم این گروه هیچ تولیدی نداشته باشند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تزئینی تهران بیان کرد: حجمی از کود‌هایی که امسال برای تولید سنبل به کشور وارد شده، قارچ زده بودند و همین موضوع نیز بر کاهش تولید سنبل تاثیر گذاشته است.

شاهرخی ادامه داد: سنبل در واحد‌های صنفی به صورت گلدانی فروخته می‌شود و در حال حاضر هر گلدان سنبل بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

او تصریح کرد: هیچ نرخ مصوبی از سوی اتحادیه برای سبزه وجود ندارد و واحد‌های صنفی بر اساس هزینه تولید قیمت را تعیین می‌کنند.

سبزه قیمت مصوب ندارد

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تزئینی تهران در ادامه در خصوص قیمت سبزه مطرح کرد: برخی سبزه‌ها کیفیت خوبی دارند و برخی نیز گلدان گرانی دارند که در قیمت نهایی سبزه تاثیر گذار است.

شاهرخی در پایان در خصوص قیمت انواع گل گفت: قیمت گل میخکی ۳۰ هزار تومان، گل رز از ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، گل مریم ۷ تا ۱۰ هزار تومان و آلسترومریا ۵ تا ۷ هزار تومان فروخته می‌شود.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *