قطعات خودرو

شهر باستانی انگلیس خودروهای آلاینده را تا ۱۰۰ پوند روزانه جریمه می‌کند

به گزارش «قطعات خودرو»:

مقامات یک شهر باستانی در جنوب انگلیس قانونی را به اجرا گذاشتند که بر اساس آن، خودروهای آلاینده باید روزانه بین ۹ تا ۱۰۰ پوند جریمه پرداخت کنند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، شهر باستانی “بَث” در جنوب انگلیس که به خاطر حوزچه های آبگرمی که رومی ها در آن ها حمام می کردند مشهور است، مدتهاست که به یک آهنربا برای جذب گردشگرانی که نگران سلامتی خود هستند تبدیل شده است.

اما در عصر خودرو، سطح دی اکسید نیتروژنNO2 ، که عمدتا توسط گازوئیل و وسایل نقلیه قدیمی بنزینی ایجاد می شود به طور منظم از حد قانونی فراتر می رود.

این گاز سمی می تواند باعث حملات آسم شود، وضعیتی که حدود 12000 نفر در این شهر در جنوب غرب انگلیس و مناطق اطراف آن را تحت تأثیر قرار می دهد.

با این وجود از ابتدای نیمه شب، با ابتکاری جدید، اتومبیل های آلاینده با رانندگی در مرکز این شهر، با ویرانه های رومی و ساختمانهای باشکوه نئوکلاسیک ، باید روزانه بین 9 تا 100 پوند جریمه پرداخت کنند.

این قوانین جدید که در نوع خود اولین بار است در خارج از لندن اجرا می شود، با هدف کاهش آلاینده های تهدید کننده سلامتی صورت می گیرد.

جریمه ای که در این منطقه کاهش آلودگی 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته اعمال می شود، برای اتوبوس ها و کامیون های آلاینده 100 پوند خواهد بود.

با حمایت دولت انگلیس، اقدامات مشابهی در بیرمنگام در مرکز انگلیس، بردفورد در شمال و بریستول در جنوب غرب این کشور در جریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است