صنعت خودروسازی، نیازمند توجه بیشتر

“علی آقامحمدی” در حاشیه افتتاح نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو در گفت و گو با خبرنگاران در مشهد افزود: خودروسازی از صنایع مادر است و حجم آن در تولید صنعتی کشور و اثرگذاری آن بر سایر صنایع هم قابل توجه است.

وی با بیان اینکه نواقصی هم در این صنعت هست و همه به آن اذعان دارند، افزود: هر کار بزرگی که شروع می شود نواقصی دارد به خصوص که در دوره تحریم هستیم و همه جا بسته و تحریم منابع مالی را محدود کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: آنچه لازم داریم همدلی، همفکری و هم اندیشی است تا این صنعت بزرگ شکل کامل خود را پیدا کند خوشبختانه این صنعت به سمت بلوغ کامل حرکت می کند تا محصول را خودش به طور کامل طراحی کند و بتواند تولیداتی ارائه دهد که جنبه بین المللی داشته باشد و در بازارهایی که اجازه می یابد راه خود را باز کند.

وی گفت: محصولات جدیدی که خودروسازان امسال می‌آورند آنها را از سالهای قبل متمایز می‌کند.

آقامحمدی با بیان اینکه مشهد یکی از قطبهای تعیین کننده در تولید قطعات خودرویی است، افزود: هر چه رقابت بیشتر باشد و کار تولید بیشتر و عمیق تر صورت گیرد به طبع در قیمت تاثیر مثبت دارد و می تواند کاهنده باشد.

وی ادامه داد: اما همه قیمت را خودروساز تعیین نمی کند و امیدواریم با سیاست هایی که دولت با هدف کاهش تورم اتخاذ کرده است، قیمت خودرو مناسب‌تر شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص واردات خودرو گفت: مقدار ارزی که در کشور است باید دید در چه اولویتهایی هزینه می‌شود. قطعه سازان برای واردات مواد اولیه و ماشین آلات نوبت طولانی دارند چون ارزی که به خودرو می دهند رقمی مشخص است و اگر به واردات بدهند تولید داخل تا حدی تحت فشار قرار می گیرد و این موضوع حتما نیازمند برنامه ریزی مناسب است.

وی اظهار کرد: اگر نتوانیم به تولید کنندگان خودرو اعتماد کنیم راجع به صنعت نمی توانیم حرف زیادی بزنیم قطعه سازان و خودروسازان جزو بزرگترین مجموعه های تولیدی هستند و به وجود آنها افتخار می‌کنیم.

نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو تا ۲۷ آبان ماه طی ساعات ۱۸ تا ۲۲ در محل نمایشگاه بین المللی مشهد دایر است.

 

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است