قطعات خودرو

ممنوعیت فروش خودروهای بنزین‌سوز در واشنگتن تا سال ۲۰۳۰

اعضای سنا و مجلس نمایندگان ایالت واشنگتن قانونی را به تصویب رسانده‌اند که به موجب آن فروش خودروهای بنزین سوز جدید در این ایالت از سال ۲۰۳۰ به بعد ممنوع می‌شود.

به گزارش انگجت، پیش از این در ایالت‌های کالیفرنیا و ماساچوست قوانینی به تصویب رسیده بود که به موجب آنها فروش خودروهای بنزین سوز از سال ۲۰۳۵ به این سو ممنوع می‌شد، اما در قانون ایالت واشنگتن این ممنوعیت ۵ سال زودتر اعمال می‌شود.

بر اساس تمامی این قوانین پس از ممنوع شدن فروش خودروهای بنزین سوز، افراد تنها حق خواهند داشت خودروهای برقی خریداری کنند و تنها حق وارد کردن خودروهای برقی از سایر ایالات خواهند داشت.

پیش بینی می‌شود سایر ایالات کشور آمریکا نیز دیر یا زود مصوبات مشابهی داشته باشند، از همین رو مصرف سوخت‌های فسیلی در آمریکا کاهش می‌یابد تا جلوی تخریب بیشتر محیط زیست و گرمایش زمین گرفته شود. تعدادی از کشورهای اروپایی نیز به همین منظور مصوباتی داشته‌اند.

پیش از این فورد، مینی، ولوو و برخی شرکت‌های خودروساز دیگر از برقی شدن بخش اعظم خط تولید خودروهای خود تا سال ۲۰۳۰ خبر داده بودند، اما به نظر می‌رسد جنرال موتورز نتواند تا سال ۲۰۳۵ این هدف را عملی سازد.

منبع: مهر

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *