قطعات خودرو

نقص‌ها و نارسایی‌ها ربطی به انقلاب اسلامی ندارد

دکتر قالیباف راه حل مشکلات و نارسایی ها، میدان دادن به جوانان استف در مراسم جشن انقلاب اسلامی در جمع ایرانیان در مسکو:

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نقص‌ها و نارسایی‌ها  ربطی به انقلاب اسلامی ندارد و اینها به نارسایی‌های مدیریتی مربوط است و راه حل آن این است که باید فرصت را به جوانان بدهیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در دومین شب سفر خود به روسیه با حضور در سفارت ایران در مراسم جشن سالگرد انقلاب شرکت کرد.
وی گفت: امام خمینی جز برای خدا سخن نمی گفت و جز برای خدا قدمی برنمی داشت. امام خمینی (ره)، با روحیه مردم باوری و مقدم شمردن مردم به صورت واقعی مردم را درگیر مسائل می کرد.بدون شک در قرن حاضر امام باعث احیای مجدد اسلام در این مقطع از زمان شد.
وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به اینکه امروز نارسایی هایی در کشور داریم که آن ها زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است، خاطرنشان کرد: که باید برای این مشکلات فکری کنیم. ما به عنوان مسئول باید برای رفع آن ها بکوشیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز در کشور نارسایی هایی وجود دارد که ما نیز آن ها را می بینیم و محصول عملکرد مسئولان است، در واقع وقتی مشکلات اثر گذاشت که ما از انقلاب فاصله گرفتیم.
قالیباف با بیان اینکه در جاهایی که در تصمیمات سیاست گذاران باور به سنت الهی کم شد آسیب دیدیم، گفت: در انقلاب اسلامی ایران باور به سنت الهی در سطح بالایی بود که موجب شد بسیاری از مشکلات حل شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط کشور در زمان پیروزی انقلاب اسلامی باور امام خمینی (ره) این بود که اگر این مسیر حق است، دنبال کردن اهداف آن حمایت الهی را در پی دارد، خاطرنشان کرد: در واقع به قول امروزی ها خدا گارانتی داده که اگر مسیر حق را طی کنیم مسئله ای پیش نمی آید.
وی با اشاره به جنگ 33 و 22 روزه، تصریح کرد: در این جنگ ها در جنوب لبنان و غزه ای که محاصره کامل بود و مردم نمی توانستند حتی برای بازسازی خانه سیمان به منازلشان ببرند، اسرائیل با تمام قوا حمله کرد و حتی یک متر هم نتوانست بگیرد؛ در این جنگ ها ارتش لبنان در دفاع نقشی نداشت و در واقع ایستادن مردم بود که باعث نجات لبنان شد و این همان مردم باوری است که ما می گوییم.
قالیباف با بیان اینکه هر کجا شما دیدید اشکالی به وجود آمده مطمئن باشید در باورها و ارزش ها دچار اشکال شدیم، گفت: در واقع هرجا باورمان به خدا کم شد دچار مشکل شدیم و همین به ما آسیب زد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حوادثی که بعد از پیروزی انقلاب در کشورمان رخ داد می توانست دولت ها را دچار مشکل کند، تصریح کرد: این حوادث و چالش ها به تنهایی کافی بود تا هر دولتی را در دنیا نابود کند؛ البته ما با همه این سختی ها پیش آمدیم اما همه باید بدانند که ما با کسی دشمنی نمی کنیم بلکه با توجه به سنت الهی و اسلامی می توانیم عزت و استقلال را از دست بدهیم.
وی با انتقاد از نبود شایسته سالاری در برخی سطوح مدیریتی تصریح کرد: البته این نقص‌ها و نارسایی‌ها ربطی به انقلاب اسلامی ندارد و اینها به نارسایی‌های مدیریتی مربوط است و راه حل آن این است که باید فرصت را به جوانان بدهیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر سه عامل خداباوری، مردم باوری و خود باوری ( ما می‌توانیم) را سرلوحه کار قرار دهیم قطعا می‌توانیم به موفقیت برسیم. یعنی خداوند در این صورت موفقیت در استفاده از فرصت‌های پر ریسک را تضمین کرده است.
قالیباف در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه همه باید خود را در خدمت اهداف انقلاب قرار دهیم، اظهار کرد: ما چاکر انقلاب هستیم چون به ما هویت داد. ما مدیون شهدا هستیم چون عزت ما را حفظ کردند. امام و شهدا و خانواده شهدا به ایران عزیز ما عزت دادند.
وی با یادآوری برخی شعارهای هنجارشکنانه پس از انتخابات سال 88 گفت: حتما یادتان است برخی از این شعارها،  شعار نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران سر دادند. همان موقع گفتم این غلط ترین و دروغ ترین شعار ممکن بود. چون اگر کسی جانش را فدای ایران می‌دانست باید مانند شهید سلیمانی پیش می‌رفت که با کمترین هزینه بیشترین آورده را آورد.
وی در پایان تصریح کرد: مشکلات اقتصادی را با همین شرایط تحریم و کرونا می‌توانیم در یک برنامه ۵ ساله به گونه‌ای حل کنیم که کشور‌ به یک ثبات اقتصادی و منطقی برسد و به وضعیتی بهتر از وضعیتی اکنون برسیم.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *