اخبارگزارش‌های ویژه

یک فروشنده لوازم راه‌سازی و کشاورزی: بازار ما تنش زیادی دارد

قطعات خودرو: يك تهیه‌کننده و فروشنده لوازم یدکی ماشین‌آلات راه‌سازی و کشاورزي معتقد است: اكنون بازار ما دچار تنش زیادی شده است.

موسی عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار قطعات خودرو، در این‌باره توضیح داد: ما در زمینه قطعات راه‌سازی کار می‌کنیم. در حال حاضر سدسازی و راه‌سازی در کشور انجام نمی‌شود و کارها خوابیده است. البته نرخ ارز هم در کار تاثیر دارد، ولی نه زیاد. مهم‌ترین مشکل این است که اکنون کارهای عمرانی انجام نمی‌شوند.

او با بیان این‌که افزایش نرخ ارز نمی‌تواند کارها را بخواباند، ادامه داد: ما در کار لوازم راه‌سازی هستیم و بیشتر با بخش خصوصی کار می‌کردیم. البته در بخش دولتی نیز چندان کاری وجود ندارد.

وی درباره عملکرد اتحادیه لوازم یدکی خودرو و انتخابات پیش‌روی این اتحادیه، اظهار کرد: کار اتحادیه خوب بوده و همراه ما بوده است. من چندان شناختی نسبت به کاندیداهای انتخابات هیئت مدیره ندارم، چون همه افراد جدید شده‌اند. من بیشتر افراد پیشکسوت و قدیمی را می‌شناختم که براساس قانون جدید، دیگر نمی‌توانند کاندیدا شوند.

عابدینی درباره این‌که آیا در بازار آن‌ها اجناس تقلبی و قاچاق وارد شده و مشکل‌ساز بوده‌اند؟ گفت: کمابیش این‌گونه لوازم وجود دارند. برخی لوازم از هند، چین و ترکیه به‌صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند. اما در بازار ما چندان تاثیری نگذاشته‌اند. چون در بازار ما، جنس زیاد نیست و به اجبار جنس قاچاق هم وارد می‌شود.

او درباره این‌که آیا تولید داخل برای پاسخ به نیاز بازار کافی است؟ بیان کرد: ۳۰ درصد اجناس بازار ما، تولید داخل است و ۷۰ درصد هم خارجی است. اجناس خارجی بیشتر از کشورهای چین، ترکیه و هند خرید می‌شوند. کیفیت کالاها هم در کل، خیلی بد نیست.

HIC HIC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا