اتحادیه و تشکل هااخبارانتخابات هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی و ماشین آلات تهرانگزارش‌های ویژه

راه حضور اعضای قبلی هیئت مدیره اتحادیه‌ها باز شد

قطعات خودرو: رئیس اداره اصناف و تشکل‌های صنفی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران- محمد جعفرنيا- درباره شرايط ثبت نام كانديداها براي انتخابات اتحاديه‌ها توضيح داد.

جعفرنیا در گفت‌وگو با خبرنگار قطعات خودرو توضیح داد: اگر فرد به‌تازگی پروانه حقوقی گرفته باشد و بخواهد در انتخابات اتحادیه ثبت نام کند، می‌تواند. حتی اگر دو دوره در هیئت مدیره اتحادیه بوده باشد.

او ادامه داد: با تفسیری که مرکز اصناف کرده، گفته است وقتی یک نفر پروانه کسب حقوقی می‌گیرد، شخصیت مجزایی تلقی می‌شود و می‌تواند به عنوان شخصیتی جدید، یعنی برای اولین دوره، در انتخابات ثبت نام کند. چنین فردی در دو دوره قبلی شخصیت حقیقی بوده و این اولین دوره شخصیت حقوقی او است که در انتخابات ثبت نام می‌کند.

وی درباره شرایط ثبت نام دیگر کاندیداهای انتخابات اتحادیه‌ها، اظهار کرد: افرادی که دو دوره سابقه عضویت در هیئت مدیره اتحادیه را داشته باشند، نمی‌توانند در انتخابات هیئت مدیره شرکت کنند. این قانون ثبت شرکت، برای زمان ثبت نام است و برای حالا نیست که اگر فردی پروانه کسب حقوقی داشته باشد، در زمان ثبت نام به ما مراجعه کند براساس بخشنامه‌ای که مرکز امور اصناف داده است، ما از او ثبت‌ نام می‌کنیم.

جعفرنیا درباره زمان احتمالی برگزاری انتخابات اتحادیه‌ها، گفت: ان‌شاءالله از ابتدای آبان‌ماه امسال می‌خواهیم انتخابات اتحادیه‌ها را به ترتیب تاریخ‌هایی که منقضی شده‌اند، برگزار کنیم.

سال گذشته بود که هیات عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رای مقرر کرد محدودیت عضویت بیش از دو دوره متوالی یا چهار دوره متناوب در هیات مدیره اتحادیه‌های صنفی شرط زمانی ندارد و مشمول پیش از تصویب قانون نظام صنفی هم می‌شود. بعد از آن بود که بسیاری از چهره‌های پرسابقه که برای دوره‌های متوالی و متعدد عضو هیات مدیره اتحادیه‌های پرنفوذ بودند، درصدد یافتن راهی برای حضور مجدد خودشان افتادند. حالا به واسطه این تفسیر راه ورود مجدد این افراد به هیات مدیره‌های اتحادیه‌ها باز شد.

HIC HIC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا