قطعات خودرو

پیشگیری و مقابله هوشمند با قاچاق کالا و ارز، آرزوی دیرینه

مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: این دفتر از همه توان و ظرفیت تشکل‌ها، انجمن‌ها و اتحادیه‌ها به عنوان بازوی تخصصی و اجرایی، درسطح پیشگیری و نیز مبارزه با قاچاق استفاده خواهد کرد، اما تشکل‌های خودرویی برای مقابله با قاچاق لوازم یدکی باید متمرکز شوند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا مهدی کوشا در جلسه‌ای با هیات رییسه این انجمن افزود: حجم لوازم یدکی و قطعات خودرو که به شکل غیررسمی و قاچاق وارد کشور می شود، قابل توجه است.

وی اضافه کرد: این میزان قاچاق علاوه بر اینکه از نظر اقتصادی و اجتماعی برای کشور زیان‌بار است، به دلیل کاربرد گسترده در خودرو و شبکه حمل و نقل کشور، سلامتی و امنیت هموطنان را نیز تهدید می‌کند.

کوشا توضیح داد: برای مقابله با قاچاق، چنانچه نقاط آلوده در این حوزه به درستی آسیب‌شناسی شوند و گزارش‌های دقیق مردمی در این زمینه باشد، ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز در چارچوب مقابله و مبارزه نقشی اساسی ایفا خواهد کرد.

وی نسبت به تشکیل جلسات جزیره‌ای با انجمن‌ها و تشکل‌های مختلف در این حوزه انتقاد کرد و گفت: دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای رسیدن به نتیجه در این بخش چند برنامه محوری را در دستور کار قرار داده که تمرکز و همگرایی همه انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد که در حوزه خودرو فعالیت دارند، یکی از آنها به شمار می‌آید.

کوشا تاکیدکرد: تشکل‌های فعال در حوزه خودرو باید از حالت جزیره‌ای خارج شده و همه ظرفیت و توان آنها برای پیشگیری و مبارزه با قاچاق لوازم یدکی و قطعات در یکجا متمرکز شود، همچنین فرهنگ‌سازی، اقناع مسئولان و مردم بوسیله گزارش های خبری در رسانه‌ها از دیگر برنامه‌های این دفتر است.

وی با اشاره به اهمیت و تاثیر کیفیت تولیدات داخلی در پیشگیری از قاچاق، گفت: تولید باکیفیت و در سطح کلاس جهانی و صادرات‌محور، مقدمه و پیش‌نیاز پیشگیری از قاچاق بشمار می رود.

مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: برای رسیدن به نتیجه مطلوب در پیشگیری و مبارزه با قاچاق، همکاری همه بخش‌های مرتبط اعم از مسوولان و تشکل‌های مردمی ضروری است.

به گزارش ایرنا، پیشتر مدیرکل پیشگیری قاچاق کالا و ارز، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از کشف یک‌هزار و ۶۳۹ میلیارد ریال لوازم یدکی قاچاق خودرو از ابتدای امسال تا پایان مردادماه خبر داده بود.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *