قطعات خودرو

چرا ماشینم می‌لرزد؟

مشکلات موتور خودرو

✅ گاهی اوقات لرزش خودرو ناشی از مشکلات موتور آن می‌شود مثلا به موتور به اندازه کافی سوخت، هوا و یا جرقه که برای روان کار کردن آن نیاز است، نمی‌رسد. نشانه‌هایی از لرزش خودرو که ممکن است مربوط به موتور خودرو باشد شامل موارد زیر می‌شود الف( لرزیدن و یا تکان خوردن خودرو در حین شتاب بالا ب) در محدوده‌های سرعت‌های خاص بریده بریده تکان خوردن ج) ماشین ابتدا خوب شروع به کار کند ولی بعد از مدتی به لرزش درآید این نشانه‌ها ممکن است ناشی از مشکل شمع خودرو باشد و یا اگر شمع مشکلی نداشته باشد ممکن است ناشی از سیم متصل به شمع خودور باشد که نیاز به تعمیر و یا تعویض خواهد داشت. در نهایت باید گفت که ممکن است کثیف شدن فیلتر و یا مسدود شدن آن رساندن سوخت و اکسیژن به موتور خودرو را با مشکل مواجه کند.

مشکلات اکسل (محور چرخ خودرو)

✅ وسایل نقلیه‌ ما دارای قسمت‌های چرخشی و رفت و برگشتی بسیاری می‌باشد که برای کار کردن درست باید در جای مناسب قرار بگیرد. اگر اکسل در خودرو خم شود ممکن است تکان‌هایی در خودرو ایجاد شود و این مشکل با افزایش سرعت خودرو، بیشتر می‌شود. مشکل اصلی در این بخش مربوط به بررسی محور چرخ‌ها می‌شود. زیرا این محور بخشی از قدرت موتور خودرو را به چرخ‌ها منتقل می‌کند و اگر مشکلی پیدا کند یکی از آثار آن لرزش خودرو می‌باشد.

مشکل ترمز خودرو

✅ اگر لرزش خودروی شما در حین ترمز بیشتر می‌شود اولین احتمال این خواهد بود که ممکن است روتر ترمز شما تاب خورده باشد. روتر یک دیسک نقره‌ای شفاف است که به یک سیستم ترمز مجهز می‌باشد. این قسمت می‌تواند در اثر پارگی و یا سائیدگی دچار تغییر شکل شود. اگر شما با اچار فرانسه زیاد آشنا نیستید پیشنهاد خوبی است اگر به یک متخصص درباره‌ وضعیت لنت‌های ترمز خود بگوئید تا او شما را هدایت کند.

ایراد داشتن تایر خودرو

✅ ما مشکلات تایر خودرو را در اخر لیست قرار دادیم اما آن را دلیل اصلی برای این مشکل می‌دانیم زیرا تایر یکی از اجزای اصلی برای حرکت خودرو می‌باشد و می‌تواند منبع اصلی لرزش خودروی شما باشد. از دلایل اصلی ایجاد لرزش توسط تایر خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: الف: اگر خودروی شما در سرعت‌های خاص می‌لرزد نیاز به بالانس چرخ دارد. ب) تایر‌ها آج‌های جداگانه‌ای دارد و در صورت از بین رفتن این آج‌ها باید تایر خودرو را تعویض کرد. ج) سائیده شدن غیر‌یکسان تایر گاهی اوقات مشکل لرزش خودرو از تایر آن نیست ولی شرایطی وجود دارد که عملکرد تایر خودرو را با مشکل مواجه می‌کند مانند مشکل داشتن آسفالت خیابان.

دیسک و صفحه خودرو تمام شده

✅ یکی از موارد شایع برای لرزش خودرو است که در این مورد به گاز خوردن بالا خودرو و عدم حرکت خودرو می‌شود اشاره کرد.

منبع: Emekanisian

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است