قطعات خودرو

کمبود قطعات گریبان بنز را هم گرفت

 دایملر (Daimler) به دلیل کمبود قطعات، بویژه تراشه های نیمه رسانا که به تولید جهانی خودرو ضربه زده است، ساعت کاری 18500 کارمند را کاهش داده و تولید را در دو کارخانه خود در آلمان به طور موقت متوقف می کند.

سخنگوی دایملر می گوید: “در حال حاضر، در سراسر جهان كمبود نیمه رسانا وجود دارد. ما اخباری را که از بازار می آید پیگیری می کنیم.” وی اضافه کرد که “اوضاع ناپایدار است، بنابراین نمی توان در مورد تأثیر آن پیش بینی کرد.”

دایملر تولید کننده اتومبیل های مرسدس بنز، اعلام کرد که کارگران کارخانه های آن در برمن و راستات ساعت کاری­شان کوتاه می شود. این حرکت، تولید کارخانه ها را متوقف می کند اما به کارکنان امکان ادامه کار در پروژه های ویژه را می دهد.

این کمبود جهانی ناشی از عواملی مانند تعطیلی کارخانه های صنایع خودروسازی است که سال گذشته در طی همه گیری کرونا اتفاق افتاد و نیز رقابت گسترده ای که با صنایع الکترونیک وجود دارد.

خودروها در همه چیز از مدیریت رایانه ای موتورها برای صرفه جویی در مصرف سوخت بهتر تا امکانات کمک راننده مانند ترمز اضطراری به تراشه ها بسیار وابسته هستند. کمبود تراشه های نیمه رسانا به تولید خودروسازان بزرگی مانند شرکت جنرال موتور، شرکت فولکس واگن و شرکت فورد موتور آسیب رسانده است.

منبع: رویترز

مترجم: حسین توکلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است