اخبار

توانمندسازی مناطق محروم با مشارکت ایران خودرو کرمانشاه

قطعات خودرو: براساس تفاهم نامه های منعقد شده، ایران خودرو کرمانشاه در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود، آموزش مردم محلی در روستاهای کم برخوردار این استان را در زمینه فعالیت‌های اقتصادی برعهده خواهد داشت.

شرکت ایران خودرو کرمانشاه و 7 واحد صنعتی دیگر این استان در تعدادی از روستاهای کم برخوردار با مشارکت مردم محلی، راه‌های چگونگی انجام فعالیت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی را آموزش می‌دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه و در آیین امضای تفاهم نامه‌های واحدهای صنعتی با موضوع مسئولیت‌های اجتماعی، توجه به مناطق محروم و توسعه شهرک‎های صنعتی در مناطق کم برخوردار را از اولویت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی دانست و تصریح کرد: احیای مسئولیت‌های اجتماعی را با مثلث توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در دستور کار قرار داده ایم که تا به امروز در ۱۳ استان کشور اجرایی شده است.

علی رسولیان خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در برخی از روستاها باعث شده تا نرخ بیکاری آنها از ۲۷درصد به کمتر از ۶ درصد کاهش پیدا کند.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو کرمانشاه نیز در آیین امضای تفاهم‌نامه‌ها، با توجه به نرخ بالای بیکاری در استان، اجرای طرح مسئولیت‌های اجتماعی در مناطق محروم و طرح‌های مشابه را ضرورتی دانست که در صورت اجرا می‌تواند چهره فقر و بیکاری را از این مناطق بزداید.

 منبع: ایکوپرس

HIC HIC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا