قطعات خودرو

توقیف یک هفته ای برای این موتور سیکلت‌ ها

به گزارش قطعات خودرو به نقل از مهر، سرهنگ حمید طریقت فرمانده یگان عملیات پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص توقیف موتورسواران متخلف توضیح داد.

 

وی گفت: تخلفات حمل بار توسط موتورسواران یکی از دغدغه‌های اصلی پلیس است چرا که این اقدام آنان باعث بروز خطرهای جبران ناپذیری هم برای راکب و هم برای دیگر خودروها و شهروندان می‌شود.

وی افزود: این تخلف بسیار شایع است و بیشتر در مناطق مرکزی شهر تهران انجام می‌شود و یکی از علت‌های عمده تصادفات در شهر تهران توسط موتورسواران همین حمل بار نامتعارف است.

فرمانده یگان عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: موتورسیکلت فقط برای حمل انسان است نه برای حمل بارهای حجیم. اگر باری هم حمل می‌شود باید متعارف باشد و نباید تعادل موتورسیکلت را بر هم بزند.

سرهنگ طریقت افزود: پلیس هم با این نوع از تخلفات برخورد می‌کند و همکاران بنده در صورت مواجهه با این چنین تخلفاتی حتماً موتورسیکلت متخلف را متوقف و در طرح موتوریار حتماً با آن برخورد خواهد شد.

وی گفت: حتماً بار وسیله نقلیه تخلیه می‌شود و خود موتورسوار موظف است که بار را با وسیله مناسب دیگری منتقل کند و خود وی در محل حداقل یک ساعت باید حضور داشته باشد و با تجهیزاتی که به او تحویل می‌شود آموزش‌های ترافیکی به وی داده خواهد شد.

وی افزود: برابر ماده ۲۰ قانون رسیدگی به تخلفات، موتورسیکلت‌های متخلف با کفی و یا بدون کفی در داخل پارکینگ توقیف خواهند شد که برای بار اول یک هفته و برای مرتبه دوم در صورت تکرار یک ماه توقیف را در پی خواهد داشت.

سرهنگ طریقت گفت: وقتی در قبض پارکینگ کلمه بار نامتعارف قید شود حتماً این پرسه یک هفته اعمال خواهد شد و کوتاه نمی‌شود. تصادف یک اتفاق نیست یک انتخاب است. موتورسواران به این نکته دقت کنند که با رعایت قوانین و مقررات تخلف را انتخاب نکنند همچنین استفاده از کلاه ایمنی می‌تواند جان آنها را در تصادفات نجات دهد.

 

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است