قطعات خودرو

حذف سهم ٣۵ درصدی سازمان محیط زیست

کارگروهی برای بررسی حذف سهم ٣۵ درصدی سازمان محیط زیست از حق آلایندگی تشکیل شد

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: جزئیات طرح حذف بند (ن) تبصره ۶ قانون بودجه ۹۹ بررسی و مقرر شد، کارگروهی متشکل از نمایندگان طراح، رئیس فراکسیون محیط زیست و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شود تا متنی قابل اجرا و مورد تایید شورای نگهبان تدوین کنند.

محمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز عصر کمیسیون متبوع خود گفت: جزئیات طرح حذف بند (ن) تبصره 6 قانون بودجه سال 1399 در نشست امروز با حضور کارشناسان سازمان برنامه و بودجه، مرکز پژوهش‌های مجلس و رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پیش از این کلیات این طرح در مجلس به تصویب رسیده بود، افزود: در این بند مقرر شده که ٣۵ درصد حق آلایندگی به سازمان محیط زیست کشور تخصیص داده شود، که تعدادی از نمایندگان به موجب طرح حذف بند (ن) تبصره 6 قانون بودجه سال 1399 پیشنهاد داده‌اند، این رقم واریزی به حساب محیط زیست حذف و بار دیگر به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز شود. 

خدابخشی تصریح کرد: براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه درباره عملکرد این بند، تعهداتی که برای سازمان محیط زیست در سال 99 ایجاد شده بود، عملیاتی شده و اعتبارات برآورد شده هم تخصیص پیدا کرده است، همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس تفسیری از نظر شورای نگهبان درباره رد این طرح در صورت تبدیل به مصوبه ارائه کرد. 

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: براین اساس به منظور تامین نظر طراحان و شورای نگهبان، کارگروهی متشکل از نمایندگان طراح، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد تا متنی قابل اجرا و مورد تایید شورای نگهبان تدوین کنند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *