قطعات خودرو

خروج سالانه ۵۰۰ هزار خودرو با همکاری ستاد نوسازی و انجمن مراکز اسقاط

به گزارش قطعات خودرو به نقل از پرشین خودرو مهران سالاریه اظهار داشت: هدف اصلی ستاد نوسازی و اسقاط خودروهای فرسوده، برنامه ریزی و نوسازی ناوگان فرسوده کشور و خارج کردن خودروهای فرسوده است.

 

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده با بیان اینکه تفاهم نامه امروز یکی از گام‌های لازم برای شتاب گرفتن اسقاط خودروهای فرسوده است، گفت: قطعا انجمن اسقاط خودروهای فرسوده می‌تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد که بر این اساس نیاز است ضمن اصلاح فرآیندها مشکلات این حوزه به صورت تخصصی بررسی و اصلاح شود.

 

وی خاطرنشان کرد: انجام بازدیدهای ادواری از مراکز اسقاط، برخورد با تخلفات در این حوزه، ارایه پیشنهاد برای ارتقای استانداردها، ارتقای فناوری‌های حوزه اسقاط و اطلاع رسانی و فرهنگسازی در این زمینه مهمترین وظایف انجمن صنفی مراکز اسقاط است.

 

 

سالاریه که در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده، و انجمن صنفی مراکز اسقاط سخن می گفت، با اشاره به برنامه هفتم توسعه تصریح کرد: بر اساس مصوبه مجلس سالانه باید ۵۰۰ هزار خودرو فرسوده از رده خارج شود که این رقم با روند فعلی اسقاط خودروهای فرسوده قابل تحقق نیست.

 

محمود مشهدی شریف یکی از مشکلات این حوزه را روند طولانی صدور گواهی اسقاط عنوان و اظهار کرد: امیدواریم با پیشنهادهای ارایه شده این روند تسهیل شود.

 

رییس انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده نیز در این مراسم با اشاره به تفاهم نامه امضا شده ضمن تقدیر از فعالیت‌های ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده بیان کرد: انجمن به عنوان بازوی نظارتی ستاد نوسازی از این پس وارد عرصه خواهد شد و بر عملکرد تمامی مراکز اسقاط نظارت خواهد کرد.

 

وی ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی های انجام شده اهداف برنامه هفتم در حوزه اسقاط خودروهای فرسوده محقق شود.

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است