قطعات خودرو

خودروسازان؛ ملزم به رعایت استانداردهای هشتادوپنجگانه

رئیس سازمان ملی استاندارد با تاکید بر لزوم اجرای کامل استانداردهای هشتادوپنجگانه خودرو، گفت: در ارتباط با حقوق مردم سخت می‌گیریم و خودروسازان متعهد به اجرای آن هستند.

غلامرضا شریعتی، رییس سازمان ملی استاندارد، صنعت خودرو را بخش غیر قابل انکار در زندگی مردم توصیف کرد و گفت: سازمان استاندارد به عنوان نهادی حاکمیتی باید حامی تولید ملی بوده و از سوی دیگر حقوق مردم را استیفا و از آن صیانت کند.

وی تصریح کرد: موظف هستیم تا علاوه بر حفظ و رعایت حقوق مردم و شهروندان، نقش خود را به عنوان حامی تولید با هدف تحقق شعار سال مبنی بر پشتیبانی و مانع‌زدایی به خوبی ایفا کنیم.

رییس سازمان ملی استاندارد، هدف از تصویب استاندارد‌های هشتادوپنج‌گانه مطابق با استاندارد‌های روز اروپا را حفظ حقوق مردم و تولیدکننده دانست و گفت: اجرای استاندارد‌ها، مقررات فنی و کیفی صرفا تأمین‌کننده حقوق مصرف‌کننده نیست، بلکه به دنبال استیفای حقوق تولیدکننده برای حضور در بازار جهانی و رقابت‌پذیری محصولات نیز است.

 وی بر لزوم رعایت حقوق مصرف‌کنندگان توسط خودروسازان تاکید کرد و افزود: در ارتباط با حقوق مردم هم سخت می‌گیریم و خودروساز متعهد به اجرای آن است. انتظار داریم طبق برنامه زمانی استاندارد‌های هشتادوپنج‌گانه به صورت کامل محقق شود، سازمان استاندارد نیز نهایت همکاری و حمایت را خواهد کرد.

شریعتی با بیان اینکه باعث افتخار است که محصولات تولید داخل رقیب خودرو‌های خارجی هستند، گفت: با حمایت و همراهی، صنعت خودروسازی کشور می‌تواند به جایگاه واقعی خود برسد و به صنعتی ارزآور تبدیل شود، در این صورت است که مردم خودرو‌های داخلی با کیفیت را به انواع خارجی ترجیح می‌دهند.

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است