قطعات خودرو

خودروسازان؛ ملزم به رعایت استانداردهای هشتادوپنجگانه

رئیس سازمان ملی استاندارد با تاکید بر لزوم اجرای کامل استانداردهای هشتادوپنجگانه خودرو، گفت: در ارتباط با حقوق مردم سخت می‌گیریم و خودروسازان متعهد به اجرای آن هستند.

غلامرضا شریعتی، رییس سازمان ملی استاندارد، صنعت خودرو را بخش غیر قابل انکار در زندگی مردم توصیف کرد و گفت: سازمان استاندارد به عنوان نهادی حاکمیتی باید حامی تولید ملی بوده و از سوی دیگر حقوق مردم را استیفا و از آن صیانت کند.

وی تصریح کرد: موظف هستیم تا علاوه بر حفظ و رعایت حقوق مردم و شهروندان، نقش خود را به عنوان حامی تولید با هدف تحقق شعار سال مبنی بر پشتیبانی و مانع‌زدایی به خوبی ایفا کنیم.

رییس سازمان ملی استاندارد، هدف از تصویب استاندارد‌های هشتادوپنج‌گانه مطابق با استاندارد‌های روز اروپا را حفظ حقوق مردم و تولیدکننده دانست و گفت: اجرای استاندارد‌ها، مقررات فنی و کیفی صرفا تأمین‌کننده حقوق مصرف‌کننده نیست، بلکه به دنبال استیفای حقوق تولیدکننده برای حضور در بازار جهانی و رقابت‌پذیری محصولات نیز است.

 وی بر لزوم رعایت حقوق مصرف‌کنندگان توسط خودروسازان تاکید کرد و افزود: در ارتباط با حقوق مردم هم سخت می‌گیریم و خودروساز متعهد به اجرای آن است. انتظار داریم طبق برنامه زمانی استاندارد‌های هشتادوپنج‌گانه به صورت کامل محقق شود، سازمان استاندارد نیز نهایت همکاری و حمایت را خواهد کرد.

شریعتی با بیان اینکه باعث افتخار است که محصولات تولید داخل رقیب خودرو‌های خارجی هستند، گفت: با حمایت و همراهی، صنعت خودروسازی کشور می‌تواند به جایگاه واقعی خود برسد و به صنعتی ارزآور تبدیل شود، در این صورت است که مردم خودرو‌های داخلی با کیفیت را به انواع خارجی ترجیح می‌دهند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *