قطعات خودرو

تعطیلی جایگاه‌های CNG در زمان اوج مصرف برق؛ پمپ‌بنزین‌ها دایر خواهند بود

روز گذشته شرکت توانیر اعلام کرد که در راستای مدیریت انرژی در ایام گرم سال و پیشگیری از خاموشی مشترکان خانگی، با هماهنگی صورت گرفته با شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران، جایگاه داران سوخت CNG در تیر و مرداد ماه سال جاری در ساعاتی از روز نسبت به قطع کامل برق از شبکه و تعطیلی جایگاه های CNG اقدام خواهند کرد. جایگاه داران سوخت CNG که در این طرح همکاری لازم را انجام دهند از تشویق های طرح مدیریت بار برخوردار می شوند و برای اطلاع شهروندان نیز پیش از آغاز طرح، از طریق رسانه های جمعی و نصب بنر در محل جایگاه ها اقدام خواهد شد.

این طرح به منظور جلوگیری از تبعات احتمالی تعطیلی جایگاه های CNG و قطع برق ناخواسته اجرایی می شود و آنطور که مصطفی رجبی مشهدی – سخنگوی صنعت برق کشور به ایسنا گفته این طرح تنها در جایگاه هایی که مجهز به دیزل ژنراتور باشند اجرایی خواهد شد.

به گفته وی بر اساس این طرح جایگاه های CNG در ساعت اوج مصرف از سیستم های خود استفاده می کنند و یا اگر در طرح های تشویقی مدیریت مصرف شرکت کنند، مشمول پاداش می شوند. اما هیچ برنامه خاموشی برای پمپ بنزین ها وجود ندارد.

سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه این طرح تنها در جایگاه هایی که تفاهم نامه امضا کردند، اجرایی خواهد شد، گفت: جایگاه هایی که مدیریت مصرف را در دستور کار قرار می دهند، مورد تشویق ما قرار خواهند گرفت، این طرح تنها به منظور مدیریت مصرف برق اجرایی می شود و اقدامات لازم برای اجرای آن نیز در نظر گرفته شده است.
منبع: ایسنا

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است