زیرساخت های لازم برای تعمیرات خودروهای وارداتی وجود ندارد

به گزارش قطعات خودرو به نقل از اتاق اصناف تهران، رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران بر لزوم ایجاد زیرساخت های لازم از قبیل دانش فنی، ابزار و تجهیزات و آموزش های به روز برای سهولت در تعمیر و نگه داری از خودروهای وارداتی تاکید کرد.

علیرضا نیک آیین، رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با اشاره به اقدامات این اتحادیه در راستای نظارت بر عملکرد تعمیرکاران و کاهش هزینه های نگه داری خودرو عنوان کرد: اتحادیه با تدوین برنامه های آموزشی به روز و جذب اساتید متخصص سعی کرده نیاز به تعمیرات تخصصی در خودروها را پاسخ دهد اما نکته قابل توجه به روز رسانی تکنولوژی در خودروهای جدید است.

 

وی تاکید کرد: اکنون که بحث ورود خودروهای نو و کارکرده به کشور مطرح است، وزارت صمت باید با ایجاد زیرساخت های لازم از قبیل دانش فنی، ابزار و تجهیزات و آموزش های به روز  تعمیر و نگه داری از خودروهای وارداتی را تسهیل کند. این در حالی است که تا کنون هیچگونه اطلاعاتی از مدل خودروهای وارداتی در اختیار اتحادیه تعمیرکاران قرار داده نشده است.

 

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با اشاره به اعلام آمادگی این اتحادیه برای تعمیرات خودروهای وارداتی نو و کارکرده یادآور شد: اتحادیه تعمیرکاران در صورت تامین ابزار مخصوص تعمیر خودروهای وارداتی توسط شرکت های وارد کننده خودرو آماده کمک رسانی در این زمینه بوده و به جهت پرداخت هزینه های مربوطه نیز مشکلی نخواهد داشت.

 

نیک آیین همچنین در خصوص تعمیرات خودروهای برقی و هیبریدی اظهار داشت: اگرچه سیاست برقی سازی خودروها از سوی وزارت صمت تصمیمی یک شبه و عجولانه بوده و شاهد راه اندازی نمادین تعداد محدودی ایستگاه شارژ برق در تهران بودیم اما با توجه به اینکه تکنولوژی خودروهای تمام برقی پیچیده نیست خوشبختانه قادر به پوشش نیازها در این بخش هستیم؛ اما تعمیرات خودروهای هیبریدی به دلیل عملکرد همزمان موتور و برق نیازمند ابزار و دیاگ مخصوص خود خواهد بود.

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است