سایپا استعدادهای برتر کشور را جذب می‌کند

گروه خودروسازی سایپا با آغاز طرح بورسیه دانشجویان نخبه کشور، به دنبال جذب استعدادهای برتر و تأمین نیروی کارشناسی برای بخش‌های مختلف خود است.

 

به گزارش قطعات خودرو، صادق کرمی، معاون منابع انسانی و پشتیبانی گروه خودروسازی سایپا، گفت: یکی از چالش‌های اصلی این مجموعه، ضعف در بدنه کارشناسی بوده است. بورسیه دانشجویان نخبه کشور، فرصتی برای جذب این استعدادها و تقویت نیروی انسانی سایپا است.

به گفته کرمی، دانشجویان نخبه از روز اول ورود به دانشگاه مشمول شرایط بورسیه می‌شوند و از حقوق پایه مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه بیمه برخوردار خواهند بود. همچنین در طول دوران تحصیل، نظارت و پایش وضعیت تحصیلی و پویایی آنها از سوی سایپا صورت می‌پذیرد و دانشجویان ارتباط نزدیکی با حوزه‌های کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود در شرکت‌های گروه خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، رشته‌های مورد پذیرش در سال جاری شامل مهندسی برق الکترونیک، مکانیک، کامپیوتر، صنایع، شیمی و مواد (متالوژی) است و دانشگاه‌های مشارکت کننده در این طرح نیز 14 دانشگاه برتر کشور هستند.

معاون منابع انسانی و پشتیبانی گروه خودروسازی سایپا با اشاره به برگزاری منظم فرآیند مصاحبه از دانشجویان نخبه در شرکت سایپایدک، افزود: در نهایت بهترین افراد برای ورود به صنعت کشور انتخاب می‌شوند. همچنین در نظر است برای توسعه و تکمیل این طرح، در مراحل بعدی دانشجویان نخبه سال‌های دوم، سوم و آخر دانشگاه‌های برتر کشور بورسیه گروه خودروسازی سایپا شوند.

کرمی با اشاره به اینکه جلسات متعددی با رؤسای دانشگاه های کشور برگزار شده است، خاطرنشان ساخت: فصل نوینی در تعمیق ارتباط صنعت و دانشگاه شکل گرفته است. به مدد این ارتباط ضمن استفاده از پتانسیل‌های علمی دانشگاه‌ها و مراکز دانش‌بنیان در راستای ارتقاء کیفی محصولات، امکان جذب دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور فراهم شده است.

بازنویسی خبر: قطعات نیوز

منبع: سایپا نیوز

 

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است