قطعات خودرو

مدیرعامل جدید تویوتا به دنبال احیای کوپه خاطره‌انگیز سلیکا

به گزارش قطعات خودرو به نقل از پدال، مدیرعامل جدید تویوتا طی سخنرانی در یک رالی در ژاپن به احیای کوپهٔ اسپرت سلیکا ابراز علاقه کرده اما هنوز چیزی به‌طور رسمی اعلام نشده است.

در حال حاضر در سبد محصولات تویوتا دو کوپهٔ اسپرت یعنی GR86 و سوپرا حضور دارند اما علاقه‌مندان مدت‌ها است که خواستار احیای سلیکا برای قرار گرفتن در بین این دو بوده‌اند. تویوتا هنوز در این رابطه چیزی نگفته اما ظاهراً مدیرعامل جدید این شرکت «سونجی ساتو» اظهار داشته که ساخت جانشین مدرنی برای سلیکا ایدهٔ خوبی خواهد بود. به گزارش «بست کار وب»، ساتو اخیراً در یک مسابقهٔ رالی در ژاپن مقابل نمایندهٔ رسانه‌های مختلف سخنرانی کرده و گفته دوست دارد سلیکای جدید را در سبد محصولات شرکت ببیند. این در حالی است که قبلاً رئیس جدید هیئت‌مدیرهٔ تویوتا یعنی «آکیو تویودا» هم اشتیاق خود به بازگشت سلیکا را ابراز کرده بود.

پس از این ماجرا، بست کار وب با تویوتا ارتباط برقرار گرده و توضیح بیشتری خواسته است. خودروسازی ژاپنی هم کوتاه پاسخ داده است:

رئیس جدید لکسس و بخش GR، ساتو، قصد دارد به عرضهٔ مدل‌های اسپرت GR ادامه دهد

علاوه بر این، وب‌سایت ژاپنی ادعا کرده که یکی از افراد آگاه به امور داخلی تویوتا گفته است این احتمال وجود دارد که جانشین سلیکا به‌عنوان اولین پروژه تحت ریاست مدیرعامل جدید آغاز شود. بااین‌حال، هرچند این اخبار خیلی خوب به نظر می‌رسند اما تا زمانی که تویوتا رسماً چیزی دراین‌باره نگفته باید با دیدهٔ تردید به آن نگریست.

در همین رابطه گزارش دیگری گمانه‌زنی‌هایی در مورد ماهیت سلیکای جدید داشته و می‌گوید ساخت یک خودروی اسپرت الکتریکی جدید توسط تویوتا منطقی خواهد بود. البته این فقط یک فرضیه بر پایهٔ رویه‌ای است که برخی خودروسازان در پیش گرفته و نام‌های قدیمی خود را در قالب مدل‌های الکتریکی جدید احیا کرده‌اند. درهرحال، این اولین باری نیست که مدیران بلندپایهٔ این شرکت در مورد بازگشت احتمالی سلیکا صحبت می‌کنند زیرا به‌عنوان‌مثال، در سال ۲۰۱۸ دستیار مهندس ارشد سوپرا در گفتگو با کارانددرایور به تصمیم تویوتا برای بازگرداندن سلیکا و MR2 اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است