قطعات خودرو

منتظر فروش خودرو به صورت اقساطی باشید

به گزارش قطعات خودرو به نقل از بازار، عبدالله توکلی لاهیجانی گفت: بین سال های 97 تا 1400 دو دوره آشفتگی طولانی در بازار خودروی کشور وجود داشت که در اولی تولید خودروسازان به کمتر از یک میلیون خودرو کاهش یافت و در دومی تولید خودروهای ناقص بود. امسال مثل سال گذشته رشد تولید خودرو را خواهیم داشت و با کاهش قیمت خودرو مواجه هستیم.

مدیرکل دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: پایش وضعیت متقاضیان سامانه یکپارچه خودرو نیز نشان می‌دهد که با خارج شدن خودرو از کالای سرمایه‌ای در غالب خودروها با ریزش تقاضا مواجه بوده‌ایم به گونه‌ای که در برخی از خودروسازان کمتر از ۱۰ درصد متقاضیان سامانه اقدام به تکمیل وجه کردند و در بیش از ۸۰ درصد انواع خودروها میزان تحقق متقاضیان سامانه کمتر از ۵۰ درصد بوده است بنابراین از این پس شاهد شکل گیری عرضه بر مبنای فروش اقساطی خودروها نیز خواهیم بود.

 

وی افزود: بطور متوسط قیمت بازار خودروهای تولید داخل، از ابتدای سال، حدود ۲۸ درصد و قیمت خودروهای مونتاژی حدود ۴۸ درصد کاهش داشته است.

 

وی افزود: از سوی دیگر تغییر قواعد صنعت خودروی کشور با آسیب شناسی این صنعت در سالیان گذشته و از طریق تدوین آیین نامه‌های مرتبط با قانون ساماندهی صنعت خودرو آغاز شده است که هم اکنون در کمیسیون‌های تخصصی دولت در حال جمع بندی است بنابراین مجموعه اقدامات انجام شده در صنعت خودرو در دولت سیزدهم و طرح‌های پیش رو، نشان از چشم انداز روشنی برای این صنعت مهم و تاثیرگذار خواهد بود بطوریکه با غلبه بر بحران‌ها و مسایل کوتاه مدت، اجرای طرح‌های تحولی می‌تواند توسعه پایدار این صنعت را در پی داشته باشد.

 

توکلی گفت:، اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که وزارت صنعت، معدن و تجارت با گذر و غلبه بر مسایل کوتاه مدت و روزمره صنعت خودرو بر اجرای طرح‌های تحولی و زیربنایی متمرکز شده است بخصوص با تاکیدات وزیر صمت استفاده از پنجره فرصت فناوری‌های نوین در صنعت خودرو مانند برقی سازی و اتصال پذیری می‌تواند زمینه ساز تحولی در صنعت خودروی کشور باشد.

مدیرکل دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال حدود ۷۴۲ هزار دستگاه خودروی سواری بصورت عبور مستقیم و کامل تولید شده که در مقایسه با ۶۲۱ هزار دستگاه تولید کامل مدت مشابه پارسال، رشد ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

 

وی ادامه داد: علاوه بر این، در ۸ماهه امسال حدود ۲ هزار و سیصد دستگاه خودروی ون تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.

 

این مقام مسئول وزارت صمت گفت: تولید حدود ۲۵ هزار دستگاه انواع خودروی سنگین (کامیون، کامیونت و کشنده) و رشد ۲۶ درصد تولید در این حوزه، از دیگر آمار قابل ذکر است.

 

توکلی لاهیجانی افزود: در مدت یاد شده ۳۹۴ هزار دستگاه موتورسیکلت در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از ۴۱ درصد رشد برخوردار بوده است.

 

مدیرکل دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در این مدت سهم بخش خصوصی از تولید خودرو در کشور ۲۳ درصد بوده است.

 

توکلی لاهیجانی افزود: از آنجا که اعتقاد دارم ارایه تصویری روشن مبتنی بر اعداد و ارقام می‌تواند نقش مهمی در ارتقای یک صنعت و اصلاح کاستی‌های صنعت داشته باشد از این رو دفتر صنایع خودرو به صورت منظم از پارسال گزارشی تحلیلی همراه با نمودارهای متنوع از تولید و سایر مختصات صنعت خودروی کشور را تحت عنوان آمارنامه صنعت خودرو منتشر می‌کند که هم اکنون آمارنامه ماه آبان نیز منتشر شده است ارایه این گزارش با جزییات کامل می‌تواند تصویری روشن از وضعیت صنعت خودروی کشور در حوزه تولید و زمینه ساز جلب مشارکت نخبگان برای ایجاد تحول در صنعت خودروی کشور باشد.

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است