اخبار

مهلت اخذ گواهی ماده ۱۸۶ تا پایان تابستان تمدید شد

قطعات خودرو: عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و نايب رئيس اول اتاق اصناف تهران اظهار داشت: با پيگيري و هماهنگي هاي صورت گرفته عدم اخذ گواهي ماده ۱۸۶ ق.م.م جهت صدور يا تمديد پروانه کسب تا پايان شهريور ۱۴۰۰ تمديد گرديده است و توسط سازمان ابلاغ و در سامانه ايرانيان اصناف نيز اجرايي گرديد.

ابراهیم درستی افزود: اتحادیه های صنفی سراسر کشور می‌توانند همچون سال گذشته بدون دریافت گواهی نسبت به صدور یا تمدید پروانه کسب اقدام نمایند. امیدواریم با انجام این امر توانسته باشیم یکی از دغدغه های اصناف کشور در این روزهای سخت را بکاهیم.

نماینده اصناف کشور در سازمان امور مالیاتی خواهان توجه ویژه سازمان امور مالیاتی به شرایط اصناف شد و تاکید کرد: سازمان امور مالیاتی مبنای محاسبه عملکرد سال 1399را خود اظهاری قرار دهد و عدد و رقم های عملکرد قطعی سال های گذشته را کنار بگذارد، چراکه شرایط و درآمد اصناف به هیچ وجه قابل مقایسه با سال های گذشته نبوده است.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا بسیاری از اصناف ضرر کردند و خسارت دیدند، درخواست ما این است که در بحث مالیات از واحدهای صنفی مالیات گرفته شود که بر اساس مستندات و خود اظهاری فروش داشته و درآمد داشته اند. همچنین سازمان تمرکز خود را بر فرارهای مالیاتی قرار دهد تا بیش از این کسبه و اصناف در این شرایط اقتصادی تحت فشار قرار نگیرند.

منبع: اتاق اصناف ایران

HIC HIC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا