قطعات خودرو

هشدار پلیس به موتورسواران تهرانی!

به گزارش قطعات خودرو به نقل از مهر، سرهنگ مؤمنی، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: از فردا در سطح شهر تهران طرح جدیدی به نام طرح برخورد با تخلف پوشش پلاک موتورسواران موتورسیکلت‌ها با رویکرد رفع اثر در محل آغاز خواهد شد.

 

وی افزود: این طرح در چندین مرحله اجرا خواهد شد. مرحله اول اجرای این طرح فقط در منطقه ۱۲ شهر تهران انجام و از فردا در خیابان‌های جمهوری، مولوی، خیام و مصطفی خمینی اجرا خواهد شد.

 

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: این طرح با تشکیل گروه‌هایی متشکل از تیم‌های پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، عوامل انتظامی شامل یگان امداد و پلیس پیشگیری و پلیس آگاهی و شهرداری تهران انجام می‌شود.

 

وی گفت: این گروه‌ها با حرکت در خیابان‌های منطقه ۱۲، اگر با موتورسواران موتورسیکلت‌هایی که در حاشیه خیابان‌ها و معابر پارک شده‌اند و پلاک‌های خود را به هر طریقی (مانند زدن برچسب، زدن ماسک، استفاده از هر وسیله دیگر) پوشانده باشند و یا در پلاک موتورسیکلت دستکاری کرده باشند، مواجه شوند می‌بایست در همان محل رفع اثر از پلاک صورت بگیرد.

 

سرهنگ مؤمنی افزود: پس از رفع اثر باید پلاک قابل خواندن و رؤیت کامل باشد و اعداد آن می‌بایست به صورت واضح در دید قرار بگیرد. مرحله اول طرح بیشتر تذکر دادن و آموزشی است که در هفته آتی این طرح در سراسر شهر تهران اجرا خواهد شد.

 

وی افزود: برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هر فردی که پلاک خود را دستکاری نماید ۶ ماه تا یک سال حبس برای وی در نظر گرفته شده است.

 

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ افزود: این طرح در مرحله اول فقط آموزشی است و جریمه و توقیف نداریم و فقط رفع اثر در مورد پلاک انجام می‌شود که تمیز و خوانا باشد.

 

وی بیان داشت: یکی از موارد پوشش پلاک تخلفات راهنمایی و رانندگی است شاید برخی افراد سود جو برای دیگر مقاصد و حتی سرقت از این پوشش پلاک استفاده کنند.

 

سرهنگ مؤمنی اذعان داشت: به راکبین موتورسیکلت توصیه می‌شود هنگام خروج از منزل اگر به هر دلیلی پلاک خود را پوشش داده‌اند ابتدا رفع اثر کرده و بعد در معابر شهر تهران تردد کنند.

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است