قطعات خودرو

کم آبی هم‌ذات ماست و می‌بایست با آن سازگار باشیم

به گزارش «قطعات خودرو»:

رضا اردکانیان، وزیر نیرو در پیام نوروزی گفت: امسال، سال نو ما مقارن با اعیاد سعید شعبانیه است و به پیشواز میلاد مسعود امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می‌رویم و ان‌شاءالله این تقارن نماد فرخندگی و خجستگی امسال برای همه ایرانیان و بلکه برای همه ابنای بشر است.

وی افزود: امیدوارم این سال، سال نیکویی برای همگی باشد و این سلام و تبریک که مقارن با بارش رحمت الهی است، سرآغاز و نماد فرخندگی و برکت و خیر در همه سال باشد.

اردکانیان گفت: به عنوان وزیر نیرو و به نمایندگی از مجموعه کارکنان فعال و پرتلاش صنعت آب و برق در سازمان دولت و خارج از آن، لطف خداوند و حمایت مردم را در توفیقی که در سال گذشته فراهم بود و علاوه بر گذران جاری امور در یک سال سخت توانستیم ۳۰۷ پروژه آب، برق و فاضلاب را در جای جای این کشور با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۸۱ هزار میلیارد تومان به مدار بهره‌برداری بیاوریم، شکرگزاری کنم.

وی تاکید کرد: سدها، تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب، شبکه‌های آبرسانی، آبرسانی پایدار به روستاهای کشور، نیروگاه‌های تولید برق اعم از برق حرارتی، تجدیدپذیر و مقیاس کوچک، به همراه شبکه‌های انتقال و پست‌های برق در سالی که به نام جهش تولید مزین بود این امکان را فراهم کرد که همه بخش‌های تولیدی کشور بتوانند برنامه‌های خود را برای شکوفایی تولید در این سال محقق کنند.

وزیر نیرو تاکید کرد: قدردان صبوری و پایداری مردم و همراهی‌هایی که در بخش‌های مختلف داشتند، هستیم. ما سال ۱۴۰۰ را به عنوان آخرین سال قرن چهاردهم آغاز می‌کنیم و امیدواریم که توشه و ثمره فراوانی از تجربیات این قرن برای نسل حاضر و نسل‌های پیش رو فراهم باشد.

این عضو کابینه دوازدهم تاکید کرد: در چنین موقعی از سال از حدود ۲۰ سال بلکه اندکی بیشتر، هر سال کشورهای جهان روز جهانی آب را در چنین ایامی گرامی می‌دارند و مجموعه‌های ملل متحد عنوانی را برای این روز انتخاب می‌کنند و برنامه‌هایی در طول سال پیش‌رو در پرتو این عنوان تدارک می‌شود.

وزیر نیرو گفت: عنوانی که برای روز جهانی آب در سال ۲۰۲۱ میلادی که مصادف با نوروز ما هم است انتخاب شده، ارزش نهادن بر آب از وجوه مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است.

وی تاکید کرد: امیدوارم که ما هم با توجه به تمدن کهن بویژه در بخش تولید و عرضه و مصرف آب در این کشور بتوانیم از این عنوان بهره ببریم و در سال پایانی قرن، موضوع سازگاری با کم آبی را به شکل جدی مورد توجه قرار دهیم. این مسئله‌ای است که همه ما بویژه نسل جوان می‌بایست در شئون مختلف تحصیلی و کار حرفه‌ای خود در عرصه‌های مختلف کشاورزی و صنعت و معدن، خدمات و حتی در بخش خانگی مد نظر داشته باشیم.

او بیان کرد: کم آبی، هم‌ذات ماست و می‌بایست با این کم‌آبی سازگار باشیم تا زندگی، توسعه و رفاه، آسایش و امنیت خاطر پایداری را برای خودمان و فرزندانمان رقم بزنیم. دولت و دولت‌ها در این زمینه مسئولیت بزرگی دارند، اما نقش و سهم عامه مردم و کسانی که دستی بر آتش فرهنگ و فرهنگ سازی دارند در این عرصه حائز اهمیت است.

درخواست دیگر من توجه به مسئله انرژی است؛ عرصه‌ای که همپای آب در کشور ما می‌بایست در خصوص مصرف آن دقت نظر بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: زمستانی که پشت سر گذاشتیم تلنگری برای ما داشت که در چگونگی مصرف انرژی می‌بایست برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر و جدی‌تری داشته باشیم و ان‌شاءالله همراهی‌های بیشتری در این عرصه صورت بگیرد تا کشور ما در سال‌های پیش‌رو بتواند به همه برنامه‌های تولید، توسعه و رفاه خود به خوبی بپردازد.

اردکانیان در پایان گفت: امیدوارم امسال، سالی باشد که همه مردم ایران در جای جای این کره خاکی با نشاط و شادابی و سلامتی زندگی خود را سپری کنند و این توفیق هم بویژه در ایام باقی مانده دولت دوازدهم برای بنده فراهم باشد تا کماکان تلاش و سعی ما در این باشد که شایسته احراز یک عنوان خدمتگزار صادق برای هم‌وطنانمان باشیم.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *