قطعات خودرو

خط تولید خودروهای دایون در خودروسازی ایلیا

به گزارش قطعات خودرو به نقل از خودروسازی ایلیا، در شهرک صنعتی کاوه و شهرستان ساوه از توابع استان مرکزی، با اعلام به‌روزرسانی‌ها و ارتقاء‌های جدید، در مسیر بهبود و پیشرفت قرار گرفته است.

 

 

با راه‌اندازی سالن روتوش و PDI (Pre-elivery Inspection)، ایلیا اقدام به تکمیل عملیات تولید در کارخانه کرده و محصولات خود را بی‌عیب و عیب به سازمان فروش عرضه می‌دهد.
انبارش بدنه رنگ شده نیز در فضای مسقف ایجاد شده تا از آلودگی و آسیب‌های ناشی از انبارش در فضای باز جلوگیری شود. با افزایش فضای انبار CKD به مساحت ۴۲۰۰ متر مربع و راه‌اندازی انبار Buffer & PSPO برای پشتیبانی از کسری‌ها و کلیم‌های قطعات، ایلیا به بهبود فرآیندهای لجستیک و تولید می‌پردازد. این اقدامات نه‌تنها به افزایش تولید و انعطاف‌پذیری یاری می‌کنند بلکه نحوه مدیریت انبار و بهره‌وری در فرآیندهای تولیدی را نیز به سطح بالاتری ارتقاء می‌بخشند.

 

 

به گفته مدیران این مجموعه، ظرفیت تولید این کارخانه از ۳ دستگاه در یک شیفت به ۱۲ دستگاه در شیفت (روزانه) افزایش یافته است. این اقدام نه‌تنها نشان از توانایی افزایش حجم تولید، بلکه از پیشرفت‌های چشمگیر در فرآیندهای تولیدی ایلیا خبر می‌دهد.
یکی از ویژگی‌های این به‌روزرسانی، امکان تولید خودروی شاسی مستقل و شاسی پیوسته بصورت مصادف در یک خط به صورت بچ است. همچنین، امکان Setup سریع خط مونتاژ از یک برند به برند بعدی، راه‌اندازی عملیات پشتیبان با هدف صفر کردن کسری قطعات در هر بچ، عدم انتقال ضایعات قطعات CKD به خط تولید و ساماندهی خط، از دیگر ویژگی‌های این به‌روزرسانی‌ها است.
در جهت بهبود توقفات خط تولید و افزایش راندمان تولید، سیستم تغذیه کشش کانبان و استفاده از کشنده برقی ۳ چرخ به جای لیفتراک برای تغذیه خطوط نیز به کار گرفته شده است.

 

صنایع خودروسازی ایلیا در حال حاضر دایون Y7 را روی خط تولید دارد و به  زودی محصولات جدید برند VGV را به بازار عرضه می کند.

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است